جراحی بینی وی | شنبه – چهارشنبه : از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب

عمل بینی چیست؟

عمل بینی
زمان مطالعه: 13 دقیقه
1/5 - (1 امتیاز)

افرادی که از شکل ظاهری بینی خود ناراضی هستند یا تنفس برای آن‌ها دشوار است، حتماً بارها به فکر عمل بینی افتاده‌اند. در حالت کلی اغلب متخصصین جراحی زیبایی بینی را به معنی تغییر ظاهری شکل آن و ایجاد اصلاحات برای تسهیل فرایند تنفس می‌دانند. عمل زیبایی بینی یا تغییر شکل بینی، یکی از رایج‌ترین عمل‌های جراحی زیبایی در کشور شناخته می‌شود. این عمل حتی با وجود افزایش نرخ تورم و هزینه‌های پزشکی همچنان طرف‌داران بسیاری دارد. عوامل مختلفی مانند مهارت و تخصص پزشک و فرم بینی متقاضی تأثیر بسیاری در تعیین نتیجه عمل دارد.

آنچه خواهید خواند... نمایش

اهداف جراحی بینی

متقاضیان جراحی بینی با اهداف مختلفی همچون نارضایتی از ظاهر بینی، نقایص مادرزادی، ترمیم بینی بعد از ضربه و اصلاح مشکلات تنفسی تصمیم به عمل بینی می‌گیرند. تغییرات احتمالی که جراح بینی می‌تواند در شما ایجاد کند، شامل موارد مختلفی می‌شود:

 • تغییر زاویه بینی
 • تغییر سایز بینی
 • تغییر شکل نوک بینی
 • صاف کردن استخوان بینی
 • باریک کردن سوراخ‌های بینی

 

نقش فرم بینی در جراحی بینی

پزشکان زیبایی، بینی افراد را به چهار حالت گوشتی، استخوانی، نیمه گوشتی و نیمه استخوانی تقسیم می‌کنند. بر همین اساس جراحی بینی نیز به عمل طبیعی، فانتزی، نیمه فانتزی، عمل بینی‌های گوشتی و استخوانی و جراحی ترمیمی تقسیم می‌شود.

انواع مختلف جراحی بینی

شما نمی‌توانید تنها بر اساس سلیقه شخصی خود نوع جراحی زیبایی بینی خود را انتخاب کنید. بهتر است بدانید که عمل بینی باید طوری انجام شود که بینی عمل شده با سایر اجزای صورت متناسب بوده و در نگاه اول ظاهر مصنوعی و غیرطبیعی را در چشم دیگران تداعی نکند. برای گرفتن تصمیم در این مورد باید با انواع عمل جراحی بینی آشنا باشید و با پزشک متخصص خود در این زمینه مشورت کنید:

جراحی بینی طبیعی

بینی به عنوان برجسته‌ترین بخش صورت در تعاملات اجتماعی، بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته می‌شود. لذا اختلالات در شکل و تناسب آن با کانتور کلی، بسیار به چشم می‌آید. همین موضوع اعتماد به نفس افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد. امروزه، هدف عمده روندهای زیبایی بینی، برجسته کردن ویژگی‌های طبیعی در بینی است که در آن‌ها سازگاری با سایر بخش‌های صورت، به خوبی رعایت می‌شود. جراحی بینی با رعایت این اصول، که تحت عنوان عمل بینی طبیعی نامیده می‌شود، مورد استقبال بسیاری از بیماران قرار گرفته است.

جراحی بینی فانتزی

همه افراد دوست دارند بینی زیبایی داشته باشند. بسیاری از بانوان در زمان آرایش کردن سعی دارند با ایجاد سایه بر روی بینی خود، به آن زاویه بیشتری دهند تا نوک بینی‌شان تیزتر به نظر برسد. در صورتی‌که شما قصد عمل بینی دارید، می‌توانید مدل بینی فانتزی را انتخاب کنید تا دارای ویژگی‌هایی به لحاظ کانتور و سایر مشخصه‌های زیبایی باشد.

یکی از ویژگی‌های عمل بینی فانتزی، داشتن ارتفاع استاندارد است. علاوه بر ارتفاع، خلق ویژگی‌های دیگری از قبیل هارمونی کلی طبیعی و ایجاد خطوط صاف از پیشانی تا بینی و از آنجا تا لب‌ها و سپس به سمت چانه، منحصر به فرد بودن این مدل بینی را بالا می‌برد. با توجه به نیاز به زاویه‌سازی در جراحی فانتزی چهار نوع ایمپلنت، همچون ایمپلنت سیلیکون فوق نرم، ایمپلنت سیلیکون، ایمپلنت گورتکس، و ایمپلنت سیلیتکس، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جراحی بینی نیمه فانتزی

امروزه عمل زیبایی بینی به صورت نیمه فانتزی در میان افراد به خصوص دختران طرف‌داران بسیاری پیدا کرده است. اما در ابتدا باید بدانید که آیا عمل بینی نیمه فانتزی برای شما مناسب بوده یا خیر. بینی در مدل‌های نیمه فانتزی ویژگی‌هایی مانند کوچک، سربالا بودن و قوس‌ دارد؛ لذا جراحان بینی، بهترین کاندیدای این مدل را افرادی با صورت کوچک و ظریف می‌دانند. همچنین کسانی که بینی آن‌ها غضروفی و دارای پوست نازک است، نتایج بهتری را دریافت خواهند کرد.

جراحی بینی ترمیمی یا رینوپلاسی

عمل بینی ترمیمی، یکی از انواع جراحی بینی به حساب می‌آید که برای ترمیم شکل و عملکرد بینی در افرادی که از نتیجه جراحی اولیه خود ناراضی هستند، انجام می‌شود. رینوپلاستی ترمیمی، روند پیچیده‌ای است که باید توسط یک جراح با تجربه و ماهر صورت گیرد. مدت زمان مورد نیاز برای جراحی زیبایی بینی ترمیمی بر اساس جزئی یا کلی بودن دامنه ترمیم، حدود 45 دقیقه تا 5 ساعت زمان می‌برد.

عمل بینی

انواع مختلف تکنیک های جراحی بینی

جراحان بینی معمولاً از دو تکنیک مختلف باز و بسته بنا بر تشخیص خود در جراحی‌های بینی استفاده می‌کنند:

جراحی بینی بسته

پزشک زیبایی در جراحی بینی به روش بسته تمامی برش‌ها را در درون بینی ایجاد می‌کند و در بخش میانی حفره‌های بینی ( کلوملا ) هیچ نوع برشی ایجاد نمی‌شود. مزیت این روش این است که بعد از جراحی جای هیچ گونه برش یا اسکاری در بینی فرد مشاهده نمی‌شود. اما در این روش به دلیل محدودیتی که در برش‌ها برای اعمال تغییرات روی بینی وجود دارد، پوست بینی به میزان محدودی از روی ساختار بینی بلند شده و میزان دید جراح بینی را کم می‌کند. در این روش مهارت پزشک اهمیت بسیار بالایی در گرفتن یک نتیجه خوب و عالی دارد.

جراحی بینی باز

پزشک زیبایی در جراحی بینی به روش باز، علاوه بر برش‌هایی که در داخل بینی ایجاد می‌کند در ناحیه کلوملا هم نیز برشی را ایجاد خواهد کرد. در این روش برای ایجاد تغییر در ساختار بینی می‌توان پوست بینی را به میزان قابل توجهی از روی ساختار بینی بلند کرد. مزیت جراحی بینی باز این است که میزان تسلط جراح و قدرت مانور او در این روش بیشتر خواهد بود.

توجه داشته باشید که در جراحی باز، جراح پس از اعمال تغییرات مورد نظر روی بینی،  پوست بلند شده را در محل اصلی خود برگردانده و بخیه می‌زند. در این روش به دلیل مکانیزمی که صورت می‌گیرد میزان تورم بینی بعد از جراحی در مقایسه با روش بسته بیشتر خواهد بود. در مقابل در روش باز به دلیل اشرافی که جراح بر بینی دارد به راحتی می‌تواند کجی بینی و غیر قرینگی حفره‌ها را به خوبی اصلاح کند.

در چه سنی می توان برای عمل بینی اقدام کنیم؟

پزشکان زیبایی توصیه دارند که عمل بینی باید زمانی که رشد اجزای صورت فرد متوقف شده، صورت بگیرد. سن مناسب برای عمل بینی در دختران 16 و برای پسران 18 سالگی است؛ ولی بعد از 18 سالگی فرد بهترین نتیجه را می‌تواند ببیند. اگر رینوپلاستی را به منظور بهبود ظاهر بینی و (نه تغییر ساختار بینی با هدف سلامتی) خود انجام می‌دهید، باید تا رشد کامل استخوان بینی صبر کنید. اما در صورتی که جراحی بینی به منظور بهبود تنفس فرد و مشکلات تنفسی باشد، می‌تواند با تشخیص پزشک در سنین پایین‌تر هم انجام گیرد.

عواملی تأثیرگذار در مدت زمان جراحی بینی

یکی از سؤالاتی که متقاضیان جراحی زیبایی بینی از جراح خود می‌پرسند این است که عمل جراحی بینی چقدر طول می‌کشد؟ اگر بخواهید روال معمول جراحی زیبایی بینی را بدانید باید گفت که هر عمل زیبایی بینی بین یک تا سه ساعت زمان می‌برد. اما باید بدانید که مدت زمان عمل زیبایی بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد و با توجه به نوع عمل ممکن است زمان بیشتری ببرید:

نوع بینی

اغلب بینی‌هایی که غضروف‌های ضعیفی دارند یا نیاز به انجام پیوندهای غضروفی وجود دارند عمل جراحی در مدت زمان طولانی‌تری صورت می‌گیرد

نوع جراحی

 انتخاب تکنیک‌های روش باز یا روش بسته توسط جراح و سابقه فرد متقاضی عمل بینی در مدت زمان عمل بینی تأثیرگذار خواهد بود.

مهارت جراح

 طبیعتاً هر اندازه جراح تجربه و مهارت بیشتری داشته باشد عمل زیبایی بینی در مدت زمان کمتری انجام خواهد شد.

 جراحی بینی چه علائم و عوارضی را به دنبال دارد؟

جراحی زیبایی بینی؛ مانند سایر عمل‌ها عوارضی را برای افراد به همراه دارد. اما شما می‌توانید با انتخاب یک پزشک متخصص و متبحر و عمل به توصیه‌های وی این عوارض جراحی بینی را در خود کاهش دهید:

 • تورم و کبودی
 • عفونت
 • خونریزی
 • درد
 • باقی ماندن جای زخم و بخیه
 • پارگی عروق کوچک روی پوست
 • امکان عدم متقارن شدن سوراخ‌های بینی
 • هماتوم یا جمع شدن خون در زیر پوست
 • واکنش به داروهای بیهوشی و بی حسی
 • خون دماغ شدن

جراحی زیبایی بینی چه مزایایی دارد؟

افراد با هر هدفی که تصمیم به عمل بینی بگیرند اگر با مشورت پزشک متخصص خود این کار را انجام دهند مزایای بسیاری برای متقاضیان به همراه خواهد داشت:

ایجاد تعادل

برخی اوقات بینی می‌تواند بر روی صورت فردی شکل انحرافی داشته باشد و باعث عدم تعادل بین بینی و صورت فرد شود؛ لذا باید برای ایجاد تعادل به فکر جراحی بینی افتاد.

 بهبود جریان تنفسی بینی

برخی اوقات ساختارهای متفاوت داخل بینی تأثیر بسیاری در ایجاد مشکلات جریان تنفس از راه بینی می‌گذارد. مواردی مانند ایجاد ضربه شدید در حین ورزش یا حوادثی مانند تصادف یا اختلال‌های دیگر می‌تواند دلایلی برای ایجاد انحراف و شکستگی در تیغه بینی فرد شود.

بالا رفتن اعتماد به نفس و تجسم ذهنی بهتر از ظاهر خود

اغلب افرادی که از مشکلات روانی مانند خود پنداری‌های منفی و نبود اعتماد به نفس رنج می‌برند، با ایجاد تغییرات مثبت در ظاهر بینی خود می‌توانند اعتماد به نفس خود را به ‌واسطه جراحی زیبایی بینی بالا ببرند.

اهمیت و تاثیر زدن چسب بینی بر فرم بینی چیست؟

اغلب جراحان تأکید زیادی به نحوه زدن چسب بینی بعد از عمل بینی دارند. برخی پزشکان حتی معتقدند که مشکلات به وجود آمده بعد از عمل به دلیل زدن ناصحیح چسب ایجاد می‌شود. همچنین می‌توان عیوبی را که با عمل اصلاح نشده را با چسب زدن صحیح برطرف کرد. در واقع دلیل اصلی این کار کمک کردن به پوست در جمع شدن و پوشاندن مناسب غضروف و استخوان زیرین است.

چسب زدن بینی بعد از عمل به‌ ویژه برای بیماران رینوپلاستی و عمل ترمیمی بینی بسیار مفید است. چسب زدن به بینی باعث کاهش سریع‌تر تورم بینی، سرعت بیشتر در روند بهبودی و گرفتن به نتایج بهتر می‌شود. چسب زدن مراحلی دارد که باید آن‌ها را با دقت انجام دهید:

چربی زدایی پوست

چربی‌زدایی یکی از مراحل مهم چسب زدن بینی بعد از عمل به حساب می‌آید. شما در ابتدا باید سطح پوست خود را با کمک آب و صابون بشویید و سپس آن را به طور کامل خشک، کنید. برای تمیز کردن پوست می‌توانید از الکل و پنبه هم کمک بگیرید. این کار را باحوصله زیاد انجام دهید. برای خشک کردن صورت حوله نرم را بر روی بینی خود قرار دهید و بدون وارد کردن هیچ‌گونه فشاری بینی و اطراف آن را خشک کنید.

زدن چسب های کوچک

در این مرحله باید ۴ قطعه چسب ۳ الی ۵ سانتی‌متری را جدا کنید و از سمت راست به چپ بر روی بینی خود بچسبانید. این کار را باید از سمت بالا تا نوک بینی ادامه دهید و نوک بینی را آزاد بگذارید.

زدن چسب U شکل

شما باید از داروخانه چسب مخصوص بینی را خریداری کنید. چسب را به طول ۱۰ الی ۱۲ سانتی‌متر برش دهید و آن را به صورت U شکل بر روی بینی بچسبانید. این کار را طوری انجام دهید که چسب در پایین نوک بینی قرار بگیرد و مشکلی برای مجرای تنفسی به وجود نیاورد. بعد از فیکس کردن چسب، سعی کنید بر روی آن چندین مرتبه با لبه انگشت بکشید تا چسب قشنگ به پوست بچسبد.

 

هزینه جراحی بینی چگونه محاسبه می شود؟

برای اطلاع از هزینه‌ جراحی بینی باید ابتدا در جلسات مشاوره شرکت کنید تا پزشک به بررسی و ارزیابی دقیق ظاهر و ساختار بینی شما بپردازد. جراح در این جلسه با توجه به مشکلات موجود، نوع جراحی و مناسب بودن فرد برای جراحی را تشخیص می‌دهد و هزینه نهایی عمل را به شما اعلام می‌کند. باید بدانید که عوامل مختلفی در تعیین هزینه جراحی بینی تأثیرگذار هستند:

 • آزمایش‌های قبل از عمل بینی
 • هزینه عمل بینی با توجه به نوع بینی (گوشتی، استخوانی، فانتزی، رینوپلاسی، ترمیمی، انحراف یا پولیب بینی)
 • دستمزد جراح
 • هزینه بیهوشی
 • هزینه اتاق عمل و تجهیزات

بهترین فصل برای انجام جراحی بینی کدام است؟

جالب است بدانید که جراحی بینی را در هر فصلی از سال می‌توانید انجام دهید. انتخاب فصل خاص چندان اهمیتی در عمل بینی ندارد و هر فرد با توجه به شرایط جسمی و کاری خود می‌تواند فصل مورد نظر را برای انجام جراحی زیبایی بینی انتخاب کند. هر فصل با توجه به شرایط هوایی، مراقبت‌های خاصی را بعد از این جراحی می‌طلبد.

فصل بهار و تابستان

فصل بهار دمای مناسبی برای جراحی بینی دارد. زیرا برای بهبودی پس از جراحی هوا نه خیلی سرد و نه خیلی گرم است. همچنین اغلب افراد ترجیح می‌دهند که دوره نقاهت جراحی بینی خود را با تعطیلات نوروز و تابستان هماهنگ کنند تا بتوانند زمان بهبودی خود را به طور کامل استراحت کنند. توجه داشته باشید افرادی که آلرژی و حساسیت فصلی شدیدی دارند،  بهتر است در فصلی جراحی بینی را انجام دهد که آلرژی کمتری دارند و حساسیت ‌آن‌ها قابل کنترل باشد.

فصل پاییز و زمستان

برخی افراد تصمیم دارند که در طول پاییز یا زمستان تحت جراحی بینی قرار بگیرند. بهتر است بدانید که هوای سرد این دو فصل، تاثیر منفی بر روی نتایج جراحی بینی شما نمی‌گذارد. در واقع، بسیاری از متخصصان بر این باورند که دمای سرد این دو فصل می‌تواند چندین مزیت مانند تورم و کبودی کمتر، منقبض کردن رگ‌های خونی پوست و شب‌های طولانی‌تر برای استراحت را در طول دوره بهبودی به همراه داشته باشد.

عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است؟

عمل زیبایی بینی یک عمل اختیاری بوده و از نظر قانونی نیز منعی برای انجام این عمل وجود ندارد. اما به دلیل اینکه عمل جراحی نیز مانند هر عمل جراحی دیگری عوارض و خطراتی را به دنبال دارد. از همین رو برخی از افراد از انجام این عمل زیبایی منع می‌شوند.

 • افراد زیر 16 سال
 • افراد دیابتی
 • مصرف‌کنندگان سیگار و الکل
 • بیماران قلبی و عروقی
 • افراد دچار کم خونی
 • اختلالات تنفسی و ریوی
 • عدم تعادل روانی

مراقبت های مهم قبل و بعد عمل بینی

درصورتی که شما قصد عمل زیبایی بینی خود را دارید باید مراقبت‌های لازم را قبل و بعد از عمل انجام دهید و به آن‌ها توجه داشته باشید تا دوره بهبودی بهتری را تجربه کنید:

آمادگی قبل از عمل جراحی بینی

شما باید قبل از عمل بینی خود کارهایی را انجام دهید و خود را برای این جراحی آماده کنید:

 • عدم مصرف آسپرین دو هفته قبل از عمل
 • نوشیدن آب کافی در روز قبل از عمل
 • عدم مصرف دخانیات و نیکوتین حداقل دو هفته قبل از عمل (جلوگیری از تنگ شدن رگ‌های خونی و اختلال گردش خون)
 • ناشتا بودن در روز عمل
 • پاک کردن لاک ناخن‌ها
 • دور کردن هرگونه استرس از خود
 • همراه داشتن مدارک و آزمایش‌ها در روز عمل
 • در آوردن زیورآلات

حتماً توجه داشته باشید برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر در این زمینه باید با پزشک متخصص خود مشورت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مطالعه مطلب مراقبت‌های قبل از جراحی بینی را پیشنهاد می‌کنیم.

اقدامات بعد از عمل جراحی

۲۴ ساعت اول بعد از عمل بینی سخت‌ترین زمان برای ریکاوری فرد محسوب می‌شود. در این مدت به دلیل اینکه اثر داروهای بیهوشی هنوز از بین نرفته ممکن است کمی سردرد، ورم، کبودی و خونریزی بینی را تجربه کنید. توصیه می‌شود فرد در این زمان فقط استراحت کند و مسکن‌های تجویز شده پزشک را بخورد. همچنین باید مراقبت‌های دیگری را هم انجام دهید:

 • استفاده از مایعات و غذاهای میکس شده و نرم در ۲۴ ساعت اول
 • اجتناب از خوردن غذاها و میوه‌های جویدنی
 • پرهیز از مسافرت با هواپیما در روزهای اول
 • عطسه و سرفه با دهان باز بری جلوگیری از فشار به بینی
 • پرهیز از فین کردن و فشار آوردن به بینی ( برای جلوگیری از خونریزی)
 • خودداری از خندیدن و حرف زدن زیاد در هفته‌های اول
 • خودداری از خوردن نمک
 • قرار دادن چند بالش در زیر سر هنگام استراحت و خواب
 • عدم استفاده از عینک تا دو ماه
 • عدم انجام فعالیت‌ها و ورزش‌های سنگین

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مطالعه مطلب مراقبت های پس از عمل جراحی را پیشنهاد می‌کنیم.

چگونگی کاهش ورم بینی بعد از عمل

توجه داشته باشید که کاهش تورم و چسبیدن پوست بینی بر اسکلت زمان‌بر خواهد بود. لذا تورم در دو طرف بینی شما حتی اگر دو طرف آن یکسان عمل شده باشد به طور قطع متفاوت خواهد بود. بنابراین نگران این موضوع نباشید. در روزها و حتی ماه‌های اول بعد از جراحی بینی فرم بینی شما کاملاً مشخص نیست. بنابراین نباید اجازه قضاوت به افراد دیگر را بدهید. برای کاهش تورم بینی بعد از عمل باید اقداماتی را انجام دهید:

 • استفاده از کمپرس سرد حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از عمل در اطراف بینی و زیر چشم برای کاهش کبودی و تورم
 • دقت در چسب زدن بینی برای کاهش تورم و فرم گرفتن بینی
 • خوردن خوراکی‌هایی مانند آناناس، کرفس و آلوئه‌ورا برای خوراکی‌هایی که برای کاهش تورم صورت

عوامل تاثیرگذار در نتیجه جراحی بینی چه مواردی هستند؟

در مجموع دو موضوع پوست بیمار  (ضخیم بودن و منعطف بودن پوست) و داشتن فرم خوب و مناسب اعضای دیگر صورت در نتیجه جراحی بینی تأثیرگذار هستند. بینی از سه قسمت اصلی تشکیل شده است:

 • پوست و عضلات زیرین آن
 • اسکلت غضروفی – استخوانی
 • سطح درونی بینی (مخاط)

توجه داشته باشید که بینی‌های استخوانی به دلیل داشت پوست منعطف قابلیت تغییرات بهتری دارند. امکان این کار در بینی‌های گوشتی کمتر بوده و برای رسیدن به نتیجه دلخواه حتماً باید پزشک شما از تبحر خاصی برخوردار باشد. دومین دلیلی که در جراحی بینی بسیار تأثیرگذار بوده زیبایی اعضای دیگر صورت افراد است.

در صورتی‌ که اعضای دیگر صورت جذاب نباشد بعد از اتمام جراحی بینی به تمامی جزئیات بینی واکنش نشان می‌دهد. به طور مثال افرادی که دارای چانه کوچک یا گونه‌های flat هستند پشت یا لب بلند و لب ظریفی دارند بینی به سمت جلو آمده و بیرون زده دیده می‌شود. لذا اگر عیوب بینی کاملاً رفع شود؛ اما نقص‌های دیگر اعضای صورت رفع نشود نتیجه جراحی بینی خود را نشان نخواهد داد.

چه تفاوتی بین جراحی بینی در مردان و زنان وجود دارد؟

توجه داشته باشید که با توجه به تفاوت‌هایی که در پوست صورت و بینی زنان و مردان وجود دارد، روند انجام عمل جراحی زیبایی بینی آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است.

وجود تفاوت در آناتومی بینی زنان و مردان

طبیعتاً بینی مردان نسبت به زنان بزرگ‌تر است و میزان غضروف و استخوان بیشتری دارد. همین مسئله خود باعث تفاوت‌هایی در روند انجام جراحی می‌شود. مردان نباید انتظار داشته باشند که بینی‌شان به اندازه بینی زنان کوچک شود، زیرا که شرایط آناتومی بینی آن‌‌ها این اجازه را نخواهد داد.

وجود تفاوت بین سفتی و ضخامت پوست بینی زنان و مردان

اغلب پوست بینی مردان ضخامت بیشتری دارد و جراح هنگام جراحی پزشک باید نهایت دقت را داشته باشد تا تمامی نکات مهم را برای گرفتن یک نتیجه موفقیت‌آمیز در جریان عمل رعایت کند. عمل جراحی بینی مردان نسبت به عمل جراحی بینی زنان دقت و مهارت بیشتری را لازم دارد. پوست بینی زنان نازک‌تر است و همین موضوع نتیجه درمان را در زنان موفقیت‌آمیزتر می‌کند.

وجود تفاوت در معیارهای زیبایی بین زنان و مردان

تفاوت‌هایی در معیارهای زیبایی برای ظاهر بینی زنان و مردان وجود دارد. اغلب مردان دوست دارند نوک بینی صاف‌تری داشته باشند. این در حالی بوده که زنان تمایل دارند تا بینی‌شان کمی رو به بالا باشد. در واقع بینی ایجاد شده در نتیجه عمل برای یک زن بسیار متفاوت‌تر از بینی‌ای بوده که برای مرد جراحی شده است.

چگونه یک جراح بینی خوب پیدا کنیم؟

انتخاب جراح زیبایی بینی خوب تأثیر بسیاری بر نتیجه جراحی افراد دارد. شما می‌توانید با مشورت دوستان و آشنایان و جستجو در اینترنت اطلاعاتی را درباره جراح بینی خوب به دست آورید. اما به هیچ عنوان نمی‌توانید اسیر غوغای تبلیغات در فضای مجازی شوید و به این موارد اعتماد کامل و بی قید و شرط داشته باشید.

هیچ چیزی در پزشکی جایگزین برخورد چهره به چهره نشده و نخواهد شد. اخلاق حرفه‌ای و صداقت جراح بینی در کنار مهارت، تجربه، هنر و حذاقت بسیار مهم شمرده می‌شود. فراموش نکنید که در انتخاب جراح بینی نمونه کارهای وی را مشاهده و سپس یکی را انتخاب کنید. برای انتخاب جراح زیبایی به مطب یا کلینیک وی بروید و با وی برای انجام چنین جراحی زیبایی مشورت کنید. اهداف خود از انجام جراحی را بیان کنید و اجازه دهید پزشک، بینی شما را معاینه کند. از جراح بینی خود بخواهید بایدها و نبایدها را در جراحی کردن بینی شما به زبان ساده و مختصر برایتان توضیح دهد.

جراح بینی در تهران

درصورتی که شما قصد دارید برای جراحی بینی به تهران مراجعه کنید، باید بدانید که انتخاب بهترین جراح بینی در تهران از میان تعداد زیادی جراح کار ساده‌ای نیست. توجه داشته باشید که جنسیت پزشک در انتخاب جراح بینی اهمیتی چندانی ندارد. زیرا مهم‌ترین نکات در انتخاب جراح بینی خوب در تهران داشتن سابقه و تجربه کاری، مهارت، تبحر و توانایی ارائه نمونه کارهای موفق و همچنین دارا بودن اخلاق حرفه‌ای و دلسوزانه است.

عمل بینی خود را به یک پزشک متخصص و متبحر بسپارید

عمل بینی جزو عمل‌های تهاجمی به شمار می‌رود که نتیجه آن بعد عمل کاملاً مشخص بوده و افراد به راحتی می‌توانند با دیدن شکل ظاهری بینی خود به مهارت پزشک پی ببرند. البته، در برخی موارد به دلیل نامناسب بودن کلیت بینی، ماهرترین جراحان نیز از پذیرفتن بیماران با فرم بینی‌های نامناسب خودداری می‌کنند. برای انتخاب یک جراح بینی خوب و گرفتن نتیجه دلخواه حتما به مواردی مانند رزومه پزشک، پرس و جو از مراجعین قبلی، تعداد مراجعه‌کنندگان، موقعیت مکانی کلینیک و میزان رضایت‌مندی مراجعین قبلی توجه داشته باشید.

دکتر آرزو خوانساری نیا متخصص گوش، حلق و جراح زيبايی بينی می باشند؛ ایشان یکی از بهترین جراح گوش و جراح بینی در تهران هستند و توانستند از دانشگاه علوم پزشكی با اخذ رتبه ٢١٥ كشوری فارغ التحصيل شوند؛ دکتر خوانساری نیا دوره عمومی شان را سال 1386 با رتبه دوم به پایان رساندند؛ ایشان دوره تخصصی گوش و حلق و زيبايی بينی شان را در دانشگاه علوم پزشكی تبريز به پایان رساندند؛ وی در بهترین کنگره ها و اجتماع های مختلف عضو بوده اند و توانسته اند افتخارات بسیار زیادی برای خود به ارمغان بیاورند؛ دکتر خوانساری نیا تجربه و سابقه بسیار درخشانی برای خود اخذ کرده اند.ايشان جز معدود جراحاني هستند كه از سبك فوق العاده پيشرفته “وی” درجراحي هاي خود استفاده ميكنند.

عمل بینی (جراحی بینی)

سؤالات متداول

 1. چه مدت طول می‌کشد تا نتایج نهایی عمل بینی خود را مشاهده کنید؟ عمل بینی برای هر شخصی منحصر به فرد است. اغلب نتایج نهایی جراحی بینی تا یک سال بعد از عمل خود را نشان می‌دهد.
 2. عمل بینی چه عوارض جانبی را به دنبال دارد؟ جراحی بینی عوارض جانبی مانند تورم و کبودی در اطراف بینی و چشم دارد که تا دو هفته بعد از عمل کاهش پیدا کرده و از بین می‌رود.
 3. جراحی بینی چقدر طول می‌کشد؟ به طور معمول، جراحی بینی حدود یک ساعت تا دو ساعت، زمان می‌برد. ولی بسته به اهداف جراحی و تکنیک‌های خاص جراح این فرایند برای برخی افراد طولانی‌تر است. جراحی بینی ترمیمی اغلب حدود چهار ساعت زمان می‌برد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button