جراحی بینی وی | شنبه – چهارشنبه : از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب

هزینه جراحی بینی (1403)

هزینه جراحی بینی
زمان مطالعه: 7 دقیقه
Rate this post

یکی از مهم‌ترین عواملی که در زمان انجام عمل بینی مطرح می‌شود، هزینه جراحی بینی است. قیمت عمل زیبایی بینی باید پیش از اقدام به جراحی مورد بررسی قرار بگیرد. همانطور که می‌دانید جراحان مختلف هزینه متفاوتی برای عمل بینی در نظر گرفته‌اند. اینکه یک جراح هزینه بالایی برای کار خود دریافت می‌کند به معنی حرفه‌ای و باتجربه بودن او نیست؛ برای مثال ممکن است دستمزد یک جراح حرفه‌ای با دستمزد پزشکی تازه کار یکسان باشد. البته باید توجه داشته باشید که هزینه جراحی بینی نباید ملاک انتخاب جراح باشد، عوامل دیگری مانند سابقه جراح، رضایت بیماران، نمونه کارها و … نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند که پیش از عمل باید آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید. ما در این مقاله به عوامل موثر بر هزینه جراحی بینی خواهیم پرداخت.

 

هزینه جراحی بینی

هزینه‌های قبل از انجام جراحی بینی

به طور کلی هزینه جراحی بینی شامل هزینه‌های قبل از عمل و هزینه‌های بعد از عمل می‌شود. بخش اصلی هزینه عمل بینی مربوط به هزینه‌های قبل از عمل هستند که هزینه نهایی را به میزان زیادی تغییر خواهند داد. هزینه‌هایی که بیمار باید پیش از انجام جراحی پرداخت کند شامل موارد زیر هستند:

هزینه مشاوره

یکی از مواردی که در هزینه عمل جراحی بینی   تاثیرگذار است، هزینه مشاوره خواهد بود. البته برخی جراحان برای ویزیت اولیه و مشاوره هیچگونه هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند؛ اما برخی دیگر هزینه جداگانه‌ای برای ویزیت در نظر گرفته‌اند که برای جراحی بینی باید این مورد را نیز در نظر بگیرید. در مشاوره اولیه می‌توانید تمامی سوالات خود را از جراح بپرسید و نمونه کارهای او را بررسی کنید.

هزینه آزمایش‌

یکی از مواردی که هزینه جراحی را بالا می‌برد، هزینه‌ای است که باید برای آزمایش‌های مختلف پرداخت کنید. این آزمایش‌ها مربوط به کمبود آهن، کم خونی، انعقاد خون، قند خون و غلظت خون هستند. نتیجه آن‌ها را نیز باید پیش از انجام عمل به پزشک ارائه دهید تا او مطمئن شود که شما مشکلی برای بیهوشی و انجام جراحی نخواهید داشت. توجه داشته باشید که بدون داشتن نتیجه این آزمایشات، اجازه جراحی به شما داده نمی‌شود.

هزینه عکاسی

هزینه عکاسی را نیز در زمان تعیین قیمت جراحی بینی مورد نظر داشته باشید. پیش از انجام جراحی بینی باید از زوایای مختلف از بینی و صورت خود عکس بگیرید. برخی از پزشکان این کار را در مطب خود انجام می‌دهند که در این صورت هزینه کمتری متحمل خواهید شد؛ اما گاهی اوقات مجبور می‌شوید که به آتلیه مراجعه کنید. عکس‌های آتلیه‌ای بدون روتوش گرفته می‌شوند تا جراح بتواند به طور کاملا واضح، مشکلات بینی را مشاهده کند و برای نحوه رفع آن‌ها تصمیم بگیرد. توجه داشته باشید که پزشک ممکن است انجام سی تی اسکن را نیز برای برخی افراد تجویز نماید؛ در این صورت هزینه عمل بینی بیشتر خواهد شد.

هزینه بیمارستان یا کلینیک

محل انجام جراحی می‌تواند هزینه جراحی بینی را تغییر‌ دهد. اگر جراحی بینی در کلینیک انجام شود معمولا هزینه کمتری در مقایسه با بیمارستان به دنبال خواهد داشت. علت آن نیز این است که بیمار چند ساعت پس از انجام عمل در کلینیک مرخص می‌شود؛ اما در بیمارستان معمولا به دلیل نظارت بیشتر، بیمار را برای حداقل یک شب بستری می‌کنند. این زمان برای افرادی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند بیشتر خواهد شد.

هزینه جراحی

بزرگ‌ترین بخش از هزینه جراحی بینی، مربوط به دستمزد جراح می‌شود. دستمزد پزشکان مختلف متفاوت است و به میزان مهارت و تخصص آن‌ها بستگی دارد. برای انتخاب جراح بینی تنها به قیمت جراحی توجه نکنید. عوامل مهم دیگری نیز وجود دارد که در کنار یکدیگر باعث رضایت شما از جراحی خواهند شد. توجه داشته باشید که هر چه عمل شما پیچیدگی بیشتری داشته باشد، هزینه بیشتری نیز می‌طلبد؛ چرا که انرژی و زمان بیشتری از جراح می‌گیرد. عوامل دیگری مانند وجود انحراف بینی و نوع و ضخامت پوست نیز بر افزایش هزینه عمل بینی تاثیرگذار خواهند بود.

هزینه‌های بعد از عمل بینی

معمولا پس از انجام عمل بینی دیگر نیازی به پرداخت هزینه نیست. البته ممکن است برای ویزیت‌های مختلف یا تعویض چسب، هزینه جداگانه‌ای از شما دریافت شود. همچنین پمادها و داروهای تجویز شده نیز هزینه‌هایی برای شما دربر خواهند داشت که باید آن‌ها را هم برای تعیین هزینه جراحی بینی در نظر داشته باشید.

آیا بیمه هزینه جراحی بینی را پرداخت می‌کند؟

به ندرت پیش می‌آید که هزینه جراحی بینی توسط شرکت‌های بیمه پرداخت شود. برای مثال پرداخت هزینه عمل بینی با استفاده از بیمه نیروهای مسلح یا بیمه تکمیلی امکان‌پذیر نیست؛ چرا که این نوع عمل در دسته عمل‌های زیبایی محسوب می‌شود و شرکت‌های بیمه این نوع جراحی‌ها را پوشش نخواهند داد. البته اگر هدف از انجام جراحی درمان مشکلات تنفسی باشد، شرکت بیمه قسمتی از هزینه جراحی بینی را پرداخت می‌کند. میزان هزینه‌ای که بیمه پرداخت می‌کند به نوع بیمه بستگی دارد. مواردی که شامل بیمه درمانی می‌شوند عبارتند از پولیپ بینی، انحراف بینی، شکستگی استخوان و بزرگی شاخک‌های بینی. اگر برای رفع این مشکلات اقدام کرده باشید، می‌توانید از بیمه خود استفاده کنید.

هزینه جراحی بینی پهن

بینی‌های پهن و گوشتی معمولا پوست ضخیمی دارند که باعث می‌شود جراحی این مدل بینی از حساسیت و پیچیدگی بالاتری برخوردار باشد. اعمال تغییرات بر روی بینی‌های گوشتی نیز سخت‌تر خواهد بود؛ چرا که زوایا و خطوط در زیر پوشش ضخیم قرار می‌گیرند و به خوبی مشخص نمی‌شوند. در اکثر مواقع هزینه عمل بینی گوشتی و پهن بیشتر می‌شود؛ زیرا این مدل بینی‌ها دارای غضروف ضعیفی هستند که در زمان عمل باید تقویت گردد. به دلیل سختی‌هایی که جراحی بینی گوشتی به دنبال دارد، قیمت عمل بینی گوشتی و پهن در مقایسه با بینی استخوانی بیشتر خواهد شد. به طور کلی برای اطلاع از قیمت جراحی بینی گوشتی و پهن باید به مطب پزشک مورد نظر مراجعه کنید تا با انجام معاینات دقیق، قیمت نهایی را به شما اطلاع دهند.

هزینه جراحی بینی استخوانی

هزینه جراحی بینی استخوانی یا قوزدار بر اساس عوامل مختلفی مانند وجود یا عدم وجود پولیپ بینی و مشکلات تنفسی تعیین می‌گردد. به طور کلی هزینه جراحی بینی استخوانی که فقط به تغییرات کوچکی مانند برداشتن قوز و صاف کردن نیاز دارد، در مقایسه با جراحی بینی استخوانی با غضروف محکم کمتر خواهد بود. به عبارت دیگر، هزینه‌ای که برای جراحی بینی استخوانی در نظر می‌گیرند به نوع بینی و مشکلات آن بستگی دارد.

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی فانتزی

تقریبا اکثر خانم‌ها فرم بینی فانتزی یا عروسکی را ترجیح می‌دهند و سوالی که ذهن آن‌ها را مشغول می‌کند این است که آیا جراحی به فرم فانتزی هزینه بیشتری برای آن‌ها به دنبال خواهد داشت؟ بینی فانتزی یکی از فرم‌های بینی است که در آن نوک بینی کمی بالاتر از حالت طبیعی قرار ‌می‌گیرد، به گونه‌ای که تناسب شکل و اندازه بینی به هم نخورد. علاوه بر این در فرم فانتزی، بینی قوس بیشتری خواهد داشت. هزینه جراحی بینی به روش عروسکی به شرایط و عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور کلی هر چه پیچیدگی جراحی بیشتر باشد، زمان بیشتری نیز به طول می‌انجامد؛ در نتیجه هزینه دریافتی نیز بیشتر خواهد بود. به عبارت دیگر دستمزد پزشک بر قیمت عمل بینی فانتزی تاثیر به سزایی دارد. از آنجایی که در فرم فانتزی، بینی به میزان زیادی تغییر می‌کند، بهتر است هزینه را در اولویت قرار ندهید و به دنبال پزشکی باتجربه در این زمینه بگردید.

هزینه جراحی بینی سه بعدی

یکی از روش‌های جراحی بینی که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است، جراحی با کمک تکنیک طراحی سه بعدی است. در این روش، عمل جراحی با استفاده از اسکن سه بعدی و تهیه قالب کنترلی انجام می‌شود و فرم بینی با نظر بیمار انتخاب خواهد شد. پیش از مشاوره با جراح بینی باید برای انجام اسکن سه بعدی اقدام نمایید. در روش سه بعدی از نرم‌افزارهای مختلف طراحی کامپیوتری استفاده می‌شود و تصویری از چهره بیمار به صورت سه بعدی با فرم بینی دلخواه تهیه می‌گردد. در جلسه مشاوره، پزشک تغییراتی که بر روی بینی شما باید اعمال کند را بررسی می‌کند و عوارض احتمالی را به شما گوشزد خواهد کرد. توجه داشته باشید که طراحی سه بعدی بینی باید بر اساس نسبت‌های طلایی صورت فرد انجام شود؛ به عنوان مثال بینی سر بالا و کوچک برای همه افراد مناسب نیست. مزیت روش سه بعدی نسبت به دیگر روش‌ها این است که در آن فرد به راحتی می‌تواند چهره پس از عمل خود را ببیند. سوالی که اکنون مطرح می‌شود این است که هرینه جراحی بینی به روش سه بعدی چقدر است؟ از آنجایی که در این روش از تصویرسازی چهره و طراحی سه بعدی استفاده شده است، هزینه بالاتری در مقایسه با عمل بینی معمولی خواهد داشت.

هزینه جراحی بینی ترمیمی

گاهی اوقات ممکن است پس از انجام جراحی بینی، به دلیل انتخاب جراح نامناسب یا عدم پیروی از دستورات پزشک مشکلات ساختاری یا تنفسی برای فرد رخ دهد، یا اینکه فرد از ظاهر بینی خود ناراضی باشد. در این صورت بیمار باید مجددا جراحی بینی انجام دهد که این عمل با نام عمل ترمیمی بینی شناخته می‌شود. معمولا هزینه‌ای که برای ترمیم بینی دریافت می‌شود در مقایسه با هزینه‌ای که برای اولین عمل در نظر گرفته‌اند بیشتر است. البته قیمت این نوع جراحی نیز می‌تواند بر اساس عوامل مختلف، افزایش یا کاهش یابد. گاهی اوقات جراحی ترمیمی برای بهبود مشکلات جزئی مانند گذاشتن غضروف یا برداشتن پره‌های بینی انجام می‌شود که در این صورت می‌توان آن را به صورت سرپایی و در مطب نیز انجام داد، هزینه آن نیز کمتر خواهد بود. در برخی موارد مشکلات ناشی از اولین عمل به قدری زیاد هستند که به جراحی کاملی نیاز است؛ در این مواقع بیمار هزینه زیادی را متحمل خواهد شد.

هزینه عمل بینی در ایران و دیگر کشورها

عمل بینی نه تنها در ایران بلکه در کل جهان طرفداران زیادی دارد. نکته جالب این است که هزینه جراحی بینی در ایران بسیار پایین‌تر از کشورهای اروپایی و آمریکا است. به دلیل بالا رفتن قیمت دلار، هزینه جراحی بینی در کشور آمریکا ۹۰ درصد بیشتر از ایران خواهد بود. در کشورهای اروپایی نیز ۷۰ درصد و در کشور ترکیه ۳۰ درصد افزایش قیمت عمل زیبایی بینی در مقایسه با ایران دیده می‌شود. علاوه بر این، تجربه پزشکان ایرانی در جراحی بینی بسیار زیاد است و اکثر آنان به محبوبیت و معروفیت زیادی دست یافته‌اند. این مسائل باعث شده‌اند که بسیاری از مردم دیگر کشورها، برای انجام جراحی بینی به ایران سفر کنند.

قیمت عمل زیبایی بینی در شهرهای مختلف

جراحی بینی یکی از رایج‌ترین عمل‌های زیبایی است که در آن بینی فرد از حالت قبلی خارج می‌شود و فرم جدیدی می‌گیرد. امروزه پزشکان زیادی این کار را انجام می‌دهند و هر یک از آن‌ها هزینه متفاوتی دریافت می‌کنند. هزینه دریافتی به تجربه پزشک و مهارت او بستگی دارد؛ البته همیشه هم گران بودن به معنای بهترین بودن نیست‌. زمانی که برای انجام عمل بینی اقدام می‌کنید باید بدانید که کل هزینه‌ای که باید پرداخت کنید فقط مربوط به دستمزد پزشک نخواهد بود و شما برای عکس‌ها، آزمایشات، داروها، لباس‌های اتاق عمل، کلینیک یا بیمارستان و … نیز باید هزینه جداگانه‌ای پرداخت نمایید. اگر چه هرینه جراحی بینی عامل مهمی است، اما بهتر است آن را اولویت انتخاب خود قرار ندهید تا درگیر هزینه‌های اضافی برای ترمیم نشوید. در صورت داشتن هر گونه سوال در بخش نظرات با ما در میان بگذارید یا برای دریافت مشاوره از طیق شماره‌های درج در سایت با کلینیک دکتر آرزو خوانساری نیا ارتباط برقرار کنید.

 

 

  • هزینه های قبل از انجام عمل بینی شامل چه مواردی می شود؟
  • آیا بیمه هزینه عمل جراحی بینی را پرداخت می کند؟
  • هزینه ی عمل بینی فانتزی چقدر است؟
  • قیمت جراحی بینی ترمیمی چقدر است؟
  • قیمت عمل بینی گوشتی چقدر است؟
  • هزینه عمل جراحی بینی استخوانی چقدر می شود؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button