جراحی بینی وی | شنبه – چهارشنبه : از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب

 عمل بینی فانتزی

به‌طورکلی عمل زیبایی بینی بر اساس سلیقه افراد، در انواع فانتزی یا عروسکی، نیمه فانتزی و طبیعی توسط پزشکان متخصص برای افراد صورت می‌گیرد. عمل بینی با توجه ‌به نوع بینی فرد در ۲ نوع عمل بینی گوشتی و عمل بینی استخوانی انجام می‌شود. گاهی نیز عمل‌های زیبایی بینی علاوه بر هدف زیبایی، با هدف ‌ترمیم و رفع شکستگی بینی صورت می‌گیرد. به‌طورکلی عمل بینی فانتزی به دو روش جراحی باز و جراحی بسته توسط پزشک متخصص انجام می‌شود.

 بنابراین افرادی که از مشکلات تنفسی و ظاهری در بینی خود رنج می‌برند، با توجه به نوع ساختمان بینی اقدام به عمل زیبایی بینی می‌کنند. افراد می‌توانند با در نظر گرفتن تناسبات چهره خود و مشورت با پزشک جراح، مناسب‌ترین نوع بینی را به‌منظور انجام جراحی زیبایی انتخاب کنند. در این مقاله به بررسی موارد مربوط به عمل بینی فانتزی که یکی از انواع عمل جراحی بینی به حساب می‌آید، می‌پردازیم.

 عمل بینی فانتزی چیست؟

 جراحی عمل بینی فانتزی از عمل‌های رایج و پرطرف‌دار در میان افراد به‌ویژه خانم‌ها است. در این عمل همان‌طور که از نام آن پیداست، بینی فرد در مقایسه با عمل بینی طبیعی، قوس بیشتری داشته، نوک آن به‌صورت سربالا بوده و سوراخ‌های بینی فرد کوچک‌تر می‌شوند. عمل بینی فانتزی را با نام عمل بینی عروسکی نیز می‌شناسند چرا که درنتیجۀ این عمل، بینی فرد ظاهری شبیه به بینی عروسک پیدا می‌کند. پزشک جراح در این عمل سعی دارد تا با توجه به خواستۀ فرد، فرم بیشتری به بینی بدهد. در این عمل مبحث زیبایی و فرم دادن به بینی بیشتر موردتوجه قرار می‌گیرد. به طور معمول عمل بینی فانتزی مناسب بینی‌های استخوانی بوده و بینی‌های گوشتی گزینه مناسبی برای این نوع عمل نیستند. در این عمل، بینی فرد به نسبت عمل بینی طبیعی، به‌اندازه بیشتری کوچک می‌شود و تمرکز عمل بر نوک بینی فرد است. در نتیجه استخوان بینی تراش می‌خورد تا بینی فرد فرم ظریف و قوس‌دار به خود بگیرد. با توجه به اعمال تغییرات چشمگیردر بینی فرد، این نوع بینی ها پس‌از عمل به‌راحتی قابل تشخیص خواهند بود.

 تفاوت عمل بینی فانتزی و عمل بینی طبیعی

 به‌طورکلی زاویه‌ای که بین لب و نوک بینی فرد در عمل بینی فانتزی و عمل بینی طبیعی ایجاد می‌شود با یکدیگر متفاوت است. در انواع عمل بینی فانتزی، زاویه بین نوک بینی و لب فرد ۱۰۵ درجه در نظر گرفته می‌شود. درحالی‌که در عمل بینی طبیعی این زاویه به‌اندازه ۹۰ درجه است. درواقع پزشک جراح باهدف زیبایی بیشتر و سربالا نشان‌دادن نوک بینی این زاویه را در عمل بینی فانتزی بیشتر در نظر می‌گیرد. در صورت افزایش فاصله بین لب و نوک بینی بیش از این مقدار، در اصطلاح به این شکل بینی، بینی خوکی گفته می‌شود.

عمل بینی فانتزی

 

 قبل از عمل بینی فانتزی چه مواردی باید رعایت شوند؟

 عمل بینی فانتزی نیز مانند تمام عمل‌های جراحی نیازمند مراقبت‌ها و رعایت موارد به خصوصی است. فردی که تصمیم به انجام عمل بینی فانتزی دارد نیاز است تا اقدامات زیر را قبل از عمل انجام دهد.

 •  نیاز است تا فرد متقاضی مدتی قبل از عمل از استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی پرهیز کند.
 •  بهتر است بیمار تا ۸ ساعت قبل از انجام عمل جراحی غذا نخورده باشد و با معده خالی برای عمل آماده شود.
 •  نیاز است تا فرد قبل ‌از انجام عمل، عکس‌برداری‌های لازم در این زمینه را انجام داده و نتایج آن را در روز عمل به پزشک ارائه دهد.
 •  قبل از گرفتن هر تصمیمی در این زمینه نیاز است تا فرد با مراجعه به پزشک جراح باتجربه و متبحر، اقدام به مشورت در مورد عمل بینی فانتزی نموده و آگاهی‌های لازم را کسب کند. هم چنین خواسته و سلیقه خود را به پزشک اعلام کند تا رضایت بیشتری از نتیجه عمل زیبایی بینی داشته باشد.
 •  درصورتی‌که فرد سابقه بیماری زمینه‌ای خاص دارد باید قبل از عمل با پزشک مربوطه در جریان بگذارد‌.
 •  به مدت دوهفته قبل از عمل جراحی استفاده از داروهای رقیق‌کننده خون مانند آسپرین برای فرد ممنوع است.
 •  به‌منظور عمل جراحی نیاز است تا خانم‌ها بدون هرگونه مواد آرایشی و آقایان بدون ریش مراجعه کنند تا مشکلی در حین عمل برای فرد به وجود نیاید.
 •  فرد باید به هنگام عمل جراحی بینی با یک نفر همراه به کلینیک مراجعه کند.
 •  فرد باید از مصرف انواع مسکن‌ها که باعث بروز خونریزی در حین عمل می‌شود خودداری کند.

 پس از عمل بینی فانتزی چه مواردی باید رعایت شوند؟

 پس از انجام عمل نیز فرد باید مراقبت‌ها را به‌خوبی انجام داده تا دچار عوارض احتمالی بعد از عمل بینی فانتزی نشود.

 •  پس از عمل، فرد نباید از خوراکی های سفت که نیاز به جویدن زیاد دارند استفاده کند.
 •  نیاز است تا بیمار از مصرف نمک و انواع مواد غذایی تند خودداری کند.
 •  نوشیدن انواع مایعات و آبمیوه‌های طبیعی توصیه می‌شود.
 •  تا دوهفته پس از عمل، استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی برای فرد ممنوع است‌.
 •  مواردی مانند خنده و گریه بیش از حد باعث کشش و تحریک در ناحیه بینی و اطراف آن می‌شود. در نتیجه بهتر است این موارد توسط فرد رعایت شوند.
 •  قراردادن کمپرس سرد در ناحیه عمل به‌منظور رفع کبودی و تورم توصیه می‌شود.
 •  پس از عمل بینی فانتزی، فرد تا دو ماه نباید از عینک استفاده کند.
 •  فرد باید پس از عمل، از رفتن به استخر و‌ قرارگرفتن در‌ معرض نور خورشید خودداری کند.
 •  پس از عمل، از برخورد هر‌گونه آسیب یا ضربه و دست‌زدن‌های مکرر به بینی خودداری شود.
 •  فرد باید پس از عمل بینی فانتزی، در زمان خواب، سرخود را از بدن بالاتر قرار دهد.
 •  فرد باید تا مدتی پس از عمل بینی‌ عروسکی از انجام کارهای سنگین خودداری کند.

 چه افرادی مناسب عمل بینی فانتزی هستند؟

 به‌طورکلی باید گفت افرادی که بینی آنها استخوانی است و صورت عروسکی دارند، برای عمل بینی فانتزی گزینه مناسبی به‌حساب می‌آیند. چرا که پوست بینی‌های گوشتی از ضخامت بیشتری نسبت به بینی‌های استخوانی برخوردار است در نتیجه فرم دادن بینی و دستیابی به نتیجه دلخواه مشکل است. به‌منظور انجام عمل بینی عروسکی، نیاز است تا بینی فرد دارای پوست نازک بوده و غضروف و بافت بینی از استحکام کافی برخوردار باشد. به‌طورکلی باید گفت بیشتر افرادی متقاضی عمل بینی عروسکی هستند که تمایل دارند بینی آنها در مقایسه با بینی‌های طبیعی اندازه کوچک‌تر، قوس شدیدتر و نوک سربالاتری داشته باشد. برخی افرادی که تمایل دارند در قسمت پره‌های بینی فرورفتگی بیشتری وجود داشته باشد نیز متقاضی عمل بینی فانتزی هستند.

 عوارض احتمالی پس از عمل بینی فانتزی

 در نتیجه عمل بینی عروسکی گاهی ممکن است به دلیل عدم مهارت جراح یا خواسته‌های غیرمعقول فرد، عوارض و مشکلاتی برای فرد به وجود آید. درصورتی‌که پزشک جراح مهارت و تجربه کافی در این زمینه نداشته باشد، ممکن است بینی فرد را بیش از اندازه کوچک کند. ‌در نتیجه این عمل، اندازه بینی با اندازه اجزای دیگر صورت در تناسب و هماهنگی نبوده و زیبایی ظاهری فرد دچار مشکل‌ می‌شود. گاهی نیز ممکن است در اثر کوچک کردن بیش از اندازه منافذ بینی باهدف فانتزی نشان‌دادن شکل بینی، فرد هنگام نفس کشیدن دچار مشکل شود.

عمل بینی فانتزی

 

 پزشک جراح به‌منظور عمل بینی فانتزی چه مواردی را باید در نظر داشته باشد؟

 در مرحله اول نیاز است تا پزشک جراح اقدام به ارائه مشاوره به فرد نماید و او را نسبت به تمام جوانب عمل آگاه کند. با توجه‌ به اینکه هر مدل بینی مناسب یک فرد است، پزشک باید با درنظرگرفتن فرم چهره فرد و اجزای صورت، مدل بینی مناسب را برای فرد انتخاب نماید. پس از آن با معاینه کامل فرد و بررسی طول، عرض، ارتفاع و اندازه بینی، او را در تصمیم‌گیری نهایی برای انتخاب راهنمایی کند. پزشک باید بداند که کوچک کردن بیش از اندازه سوراخ‌های بینی فرد بعد از عمل برای او مشکلات تنفسی را به وجود می‌آورد. پس باید از این عمل خودداری کند.

 هم چنین پزشک جراح بینی باید در کوچک‌کردن سایز بینی افراط نکند. چرا که تناسب بین اجزای چهره فرد از بین می رود. پزشک باید فاصله بین نوک بینی و لب بالا را در نظر داشته و به‌منظور حفظ زیبایی ظاهری و تناسب در چهره فرد این فاصله را به‌اندازه طبیعی ایجاد کند. به‌طورکلی متقاضیان عمل بینی فانتزی باید بدانند که درصورتی‌که بینی خود را به شکل فانتزی عمل کنند، بعد از آن به‌سختی می‌توانند آن را به شکل طبیعی عمل نمایند. درحالی‌که بینی‌هایی که به شکل طبیعی عمل می‌شوند را می‌توان به‌راحتی به شکل فانتزی عمل نمود. اگر قصد انجام این نوع عمل بینی در تهران را دارید پیشنهاد می‌کنیم مطلب بهترین جراح بینی فانتزی در تهران را مطالعه بفرمایید.

 در این مقاله به بررسی موارد مربوط به عمل بینی فانتزی یا عروسکی پرداخته شد. به طور معمول این مدل بینی فانتزی به دلیل ظاهر کوچک و ظریفی که دارد بیشتر موردتوجه خانم‌ها قرار می‌گیرد. اما گاهی مردان نیز متقاضی انجام این عمل می‌شوند. فردی که تصمیم به انجام عمل بینی فانتزی دارد، باتوجه‌به حساس بودن این عمل، باید قبل از انجام هر اقدامی در ابتدا به تحقیق و جست‌وجو در زمینه یافتن پزشک باتجربه و ماهر در این زمینه بپردازد. چرا که در صورت مراجعه به پزشک غیرحرفه‌ای و بی‌سابقه فرد را دچار مشکلات تنفسی پس از عمل خواهد نمود. بهتر است فرد پس از مشورت با جراح آنچه را که پزشک صلاح می‌بیند انجام دهد و از خواسته‌های غیر معقولانه و افراطی در این زمینه خودداری کند. شما می‌توانید با درنظرگرفتن نظر جراح، نوع مناسب جراحی بینی را برای چهره خود انتخاب نمایید.

کلینیک دکتر آرزو خوانساری نیا، مجموعه‌ای کامل متشکل از، پرسنل و متخصصین مجرب درکلیه حوزه‌های بینی، گوش، حلق و جراحی زيبايی بينی می‌باشد. متخصصین ما با مجهزترین و بروزترین تجهیزات و تکنولوژی دنیا و زیر نظر وزارت بهداشت ایران و اتحادیه اروپا، پاسخگوی شما عزیزان است.

عمل بینی فانتزی

 •  تفاوت عمل بینی فانتزی و عمل بینی طبیعی چیست؟
 •  چه افرادی مناسب عمل بینی فانتزی هستند؟
 •  عوارض پس از عمل بینی فانتزی چیست؟

برای مشاوره و دریافت نوبت جراحی بینی با جراحی بینی وی تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب

روش جراحی بینی باز

عمل‌های جراحی بینی با اهداف متفاوت درمانی و زیبایی برای افراد انجام می‌شوند. امروزه افراد زیادی با هدف کوچک‌کردن بینی، اصلاح وضعیت استخوان بینی، ایجاد

ادامه مطلب »
عمل بینی

عمل بینی چیست؟

افرادی که از شکل ظاهری بینی خود ناراضی هستند یا تنفس برای آن‌ها دشوار است، حتماً بارها به فکر عمل بینی افتاده‌اند. در حالت کلی

ادامه مطلب »