جراحی بینی وی | شنبه – چهارشنبه : از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب

کلینیک جراحی بینی وی

دکتر آرزو خوانساری نیا متخصص کلینیک جراحی بینی وی دارای تخصص در حوزه بینی، گوش، حلق و جراح زيبايی بينی می باشند؛ ایشان یکی از بهترین جراح گوش و جراح بینی در تهران هستند و توانستند از دانشگاه علوم پزشكی با اخذ رتبه ٢١٥ كشوری فارغ التحصيل شوند؛ دکتر خوانساری نیا دوره عمومی شان را سال 1386 با رتبه دوم به پایان رساندند؛ ایشان دوره تخصصی گوش و حلق و زيبايی بينی شان را در دانشگاه علوم پزشكی تبريز به پایان رساندند؛ وی در بهترین کنگره ها و اجتماع های مختلف عضو بوده اند و توانسته اند افتخارات بسیار زیادی برای خود به ارمغان بیاورند؛ دکتر خوانساری نیا تجربه و سابقه بسیار درخشانی برای خود اخذ کرده اند.ايشان جز معدود جراحاني هستند كه از سبك فوق العاده پيشرفته v)وي) درجراحي هاي خود استفاده ميكنند.

بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

بهترین جراح بینی استخوانی در تهران: یکی از حساس ترین نقاط صورت که نه تنها در تعیین زیبایی، بلکه در سهولت تنفس شما، نقش اساسی و مهمی دارد، بینی شما است. تاثیر بینی در زیبایی، در بینی استخوانی بیشتر نمود پیدا می کند چرا که کوچکترین مشکل و انحراف در بینی استخوانی خودش را راحت تر نشان می دهد. متاسفانه تعداد قابل توجهی از بینی ها وجود دارند که به دلایل غیر استاندارد بودن مادرزادی و یا آسیب های فیزیکی، شکل خود را از دست داده اند و باعث ایجاد مشکلاتی در تنفس و یا از بین رفتن زیبایی فرد شده اند. در اینجا سوالی که ممکن است ذهنتان را درگیر کند این است که به راستی بهترین جراح بینی استخوانی در تهران کیست و چگونه می توان او را پیدا کرد؟

در این مقاله قصد داریم تا با بررسی انواع مشکلات بینی استخوانی، جراحی آن ها و ویژگی های بهترین جراح بینی استخوانی در تهران، شما را با این موضوع بیشتر آشنا کنیم.

همچنین در ادامه نیز سعی می کنیم تا شما را با مراقبت های لازم برای قبل و بعد از عمل جراحی بینی استخوانی بیشتر آشنا کنیم تا دیگر هیچ نگرانی برای قبل و بعد از عمل جراحی خود نداشته باشید پس با ما همراه باشید.

جراحی بینی استخوانی با چه اهدافی انجام می شود؟

بسته به اینکه فرد درخواست کننده عمل بینی استخوانی چه مشکلی داشته باشد، عمل جراحی بینی با دو هدف افزایش زیبایی و یا بهبود فرایند تنفس صورت می گیرد. جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی (Rhinoplasty)، عمده ترین و رایج ترین علت جراحی بینی است که با ایجاد تغییر در شکل، فرم و یا اندازه بینی، آن را با دیگر اجزای صورت شما هماهنگ می کند.

اما قبل از تصمیم گیری این نکته را نیز در نظر داشته باشید که بینی شما تنها عضو تعیین کننده زیبایی صورت شما نیست بنابراین نباید این تصور را داشته باشید که بهترین جراح بینی استخوانی می تواند شما را به طور کامل از فردی به فرد دیگری تغییر دهد؛ جراحی زیبایی بینی صرفا یکی از چندین عوامل تاثیرگذار در زیبایی صورت شما است.

علت دوم یا همان بهبود فرایند تنفس برای افرادی است که به دلیل داشتن نافرمی در بینی خود، نمی توانند به راحتی دیگر افراد نفس بکشند. این مشکل باعث می شود تا فرد به جای استفاده از بینی برای تنفس، از دهان خود نفس بکشد و همانطور که می دانیم تنفس بلند مدت از دهان می تواند باعث ورورد راحت تر ویروس ها و باکتری ها به داخل بدن شود و به سلامتی بدن آسیب برساند. به طور مثال وجود پلیپ در یکی یا دو سوراخ بینی یکی از این نوع بیماری ها است.

نوع تغییراتی که می توان در بینی استخوانی ایجاد کرد

بسته به درخواست شما و بررسی های انجام گرفته توسط جراح بینی استخوانی، می توان تغییرات زیر را در بینی استخوانی ایجاد کرد:

 1. تغییر در اندازه بینی: اصلی ترین دلیلی است که افراد را به سمت جراحی بینی سوق می دهد. نکته ای که در این مورد باید توجه داشته باشید این است که حتی بهترین جراح هم نمی تواند تغییرات غیر معقولی در اندازه بینی شما ایجاد کند چرا که کاهش بیش از حد اندازه بینی شما هم غیر ممکن است و هم به سلامتی شما آسیب می زند. بنابراین در مورد اینکه چه سایزی برای بینی شما مناسب است، حتما و حتما باید با جراح بینی خود مشورت کنید.
 2. تغییر در زاویه بینی: یکی از مشکلاتی که در بینی فرد، به خصوص در بینی استخوانی، به راحتی مشخص می شود، تغییر در زاویه بینی است. این مشکل هنگامی مشخص می شود که وقتی از روبه‌رو به آینه نگاه می کنید، متوجه عدم تقارن بینی خود و کشیدگی نسبی آن به سمت چپ و یا راست صورت خود می شوید.حل این مشکل توسط جراح بینی استخوانی ممکن است و معمولا بینی به طور کامل صاف و متقارن می گردد.
 3. کاهش پهنای بینی: در این روش با برداشتن مقداری از چربی های اطراف بینی می توان پهنای بینی را تا حد قابل توجهی کاهش داد.
 4. کاهش قوز بینی: در این روش، با باز کردن بینی و برداشتن بخشی از استخوان قوز بینی، می توان مشکل قوز بینی را رفع کرد تا بینی حالت تخت به خود بگیرد و زیبایی خود را بازیابد.
 5. اصلاح نوک بینی: داشتن نوک بینی افتاده و رو به پایین، به طور قطع باعث کاهش زیبایی صورت و یا حتی باعث بوجود آمدن مشکلات اجتماعی زیادی در زندگی فرد می شود. در این نوع جراحی با بالا بردن نوک بینی می توان این مشکل را نیز حل کرد. نکته ای که در این روش باید به آن توجه داشته باشید این است که میزان بالا رفتن نوک بینی بنا به نظر و توافق شما و پزشک صورت می گیرد بنابراین لازم نیست نگران این باشید که با بالا رفتن نوک بینی شما، سوراخ های بینی شما مشخص خواهد شد.
 6. تغییر و بهبود مجاری بینی: این مشکل علاوه بر کاهش زیبایی صورت، باعث بوجود آمدن مشکلات تنفسی بسیاری می شود. در جراحی این نوع بینی سعی می شود تا اندازه و حالت مجاری بینی به شکلی تبدیل شود که تنفس فرد به حالت استاندارد تبدیل شود.
 7. برداشتن پولیپ بینی: پولیپ بینی به توده نرم داخل بینی گفته می شود که معمولا از مخاط درونی خود بینی منشاء گرفته و در روند دم و بازدم فرد مشکل ایجاد می کند. این توده ها معمولا به رنگ خاکستری و یا بی رنگ در یک یا دو سوراخ بینی وجود دارند. عمل جراحی پولیپ بینی با نیمه بیهوشی نیز قابل انجام است. مدت زمان عمل جراحی پولیپ بینی تقریبا کوتاه و سریع است و مانند اکثر عمل های بینی، بیمار همان روز مرخص می شود.
 8. ترمیم شکستگی بینی: بسته به اینکه شکستی تا چه حد و از کجای بینی باشد، پزشک باید تشخیص دهد که این شکستگی را چگونه و با چه هزینه ای می توان ترمیم کرد.

کلینیک جراحی وی، مجموعه‌ای کامل متشکل از، پرسنل و متخصصین مجرب درکلیه حوزه‌های بینی، گوش، حلق و جراحی زيبايی‌بينی می‌باشد. متخصصین ما با مجهزترین و بروزترین تجهیزات و تکنولوژی دنیا و زیر نظر وزارت بهداشت ایران و اتحادیه اروپا، پاسخگوی شما عزیزان است. برای کسب مشاوره و اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

ویژگی های بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

زیر تیغ جراحی رفتن و پذیرفتن ریسک های آن اصلا کار ساده ای نیست! مخصوصا زمانی که راه بازگشتی برای جبران اشتباهات گذشته نباشد. بنابراین قبل از انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی باید به نکات زیر توجه کرد:

 1. اخلاق و تعهد پزشک: مانند تمام پزشکان دیگر، یک جراح بینی استخوانی نیز باید نسبت به کار خود تعهد داشته باشد، نقاط ضعف و قوت خودش را بشناسد و در تمام مراحل درمان بیمار فردی با اخلاق باشد.
 2. رازداری: یک پزشک نباید به هیچ وجه مشکلات بینی بیماران خود را با هیچ فرد دیگری به اشتراک بگذارد.
 3. داشتن تبحر و تجربه بالا: یک جراح فرصتی برای اشتباه ندارد. بنابراین قبل از انتخاب پزشک خود، حتما از مهارت و تبحر او در جراحی بینی استخوانی مطمئن شوید.
 4. اهمیت دادن به سلیقه و خواسته های بیمار: بهترین جراح حرفه ای باید به حرف های شما گوش کند و ببیند که آیا می تواند بینی شما را مطابق سلیقه شما جراحی کند یا خیر. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که خواسته های بیمار نباید برای بیمار خطر آفرین و یا غیر قابل انجام باشد. به طور مثال اگر درخواست بیمار باعث آسیب رسیدن به بیمار شود، پزشک باید در مورد آن با فرد صحبت کند.
 5. سلامت بیمار را در اولویت قرار دهد: بسیاری از اوقات هستند که بینی استخوانی فرد با یک عمل ساده قابل ترمیم و یا زیباسازی است ولی پزشک با مشکل تراشی برای فرد تلاش می‌کند تا مبالغ هنگفتی را برای یک عمل ساده از او دریافت کند. برای جلوگیری از این مشکل بهتر است همیشه با بیش از یک پزشک در مور مشکل بینی خود صحبت کنید.
 6. داشتن نمونه کار های موفق: هرگاه می خواهیم وسیله ای را خریداری کنیم که از مشخصات و درستی اطلاعات ارائه شده توسط فروشنده مطمئن نیستم، به دوستان و آشنایانی از خود مراجعه می کنیم که قبلا تجربه استفاده از آن محصول را داشته اند. در مورد عمل جراحی نیز دقیقا همین سناریو وجود دارد. بنابراین اگر پزشک شما هیچ تجربه و نمونه کار موفقی در حوزه جراحی بینی استخوانی نداشته باشد، باید به تبحر و مهارت او شک کنید. نکته مهم دیگر آن که در هنگام گشتن به دنبال نمونه کار های پزشک مورد نظر خود سعی کنید نمونه کارهایی را بررسی کنید که مدل بینی شان، شبیه شما، بینی استخوانی باشد.
 7. مراجعه حضوری به مطب پزشک: بعد از آنکه تعدادی از پزشکان و جراحان بینی استخوانی را پیدا کردید، بهتر است قبل از تصمیم گیری توسط آن ها ویزیت شده و از آن ها مشاوره بخواهید. سپس با توجه به گفته هایشان می توانید یکی از آنان را راحت تر انتخاب کنید.
 8. از مشتریان قبلی دکتر مورد نظر خود اطلاعات بگیرید: سعی کنید چند مورد از بیماران و یا همراهان آنان را پیدا کنید و از آنان در مورد نحوه عمل، اخلاق دکتر، میزان مهارت او و مواردی از این قبیل اطلاعاتی را جمع آوری کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان شماره خود را وارد کنید.


  نکاتی که قبل از عمل جراحی باید بدانید

  همانطور که در این مطلب نیز اشاره کردیم، برای همه بینی های موجود در بین افراد نمی توان از یک روش و فرمول خاص استفاده کرد. با این حال در این بخش سعی داریم تا با ارائه مراحل مقدماتی که بین اکثر عمل های بینی استخوانی مشترک است، شما را بیشتر با مسیر عمل جراحی آشنا کنیم تا میزان نگرانی شما از این عمل کمتر شود:

  • معاینه فرد: در این بخش، ابتدا پزشک به خواسته های شما گوش داده و سپس با بررسی بینی استخوانی شما و میزان تغییراتی که می تواند در بینی شما ایجاد کند، شما را با مراحل و مسیر عمل جراحی بیشتر آشنا می کند.
  • اگر پزشک شما در طی معاینه متوجه شود که شما سینوزیت نیز دارید، به شما پیشنهاد حل کردن این مشکل را نیز می دهد. برای حل کردن مشکل سینوزیت نیز باید در حین عمل، فرایند های دیگری نیز پیش گرفته شود.
  • در ضمن این نکته را نیز فراموش نکنید که اگر داروی خاصی مصرف می کنید، حتما باید به پزشک خود اطلاع دهید تا دچار اختلال دارویی نشوید. به طور مثال تا دو هفته قبل از عمل جراحی بینی خود نباید از داروهای تغییر دهنده غلظت خون مانند آسپرین و یا قرص ویتامین E استفاده کنید چرا که این داروها در فرایند عمل جراحی مشکلاتی را ایجاد می کنند.
  • بررسی مصرف مواد مخدر خاص: یکی دیگر از مواردی که فرایند عمل را برای جراحان دشوار می کند، مصرف کردن مواد مخدر توسط فرد است. اگر از مواد مخدر، سیگار و یا الکل استفاده می کنید، باید آن ها را از حداقل 5 هفته قبل از عمل تا 5 هفته بعد از عمل کنار بگذارید چرا که این نوع مواد با تغییر در ترکیبات خونی شما، فرایند عمل و بخیه زدن را دچار مشکل می کنند.
  • انجام آزمایشات لازم: یکی از مهم ترین مراحلی که باید قبل از شروع عمل بررسی گردد، انجام آزمایش های لازم، به خصوص آزمایش خون است. در صورتی که کم خونی و یا فشار خون دارید، ابتدا باید این مشکلات برطرف شوند. در بعضی از مواقع نیز ممکن است پزشک تا زمان مطمئن شدن از سلامت بیمار، از عمل کردن فرد خودداری کند.
  • در صورت کم خونی ممکن است خون از دست رفته هنگام عمل توسط بدن قابل جبران نباشد و در صورت رقیق بودن خون نیز ممکن است بعد از بخیه زدن باز هم خون شما بند نیاید.
  • حذف مواد آرایشی و بهداشتی لازم: از 24 ساعت قبل از عمل جراحی، از هیچ ماده آرایشی و یا بهداشتی استفاده نکنید. ریش و سبیل فرد نیز باید به طور کامل زده شده باشد.
  • شب قبل از عمل شام سبک میل کنید.
  • ناشتایی: از هست ساعت قبل از عمل بینی خود از خوردن غذا و از سه ساعت قبل از عمل بینی خود، از نوشیدن آب خودداری نمایید.

  مراحل جراحی بینی استخوانی

  همانطور که در این مقاله چندین بار نیز اشاره کردیم، جراحی بینی هر فردی با فرد دیگر متفاوت است. با این حال در این بخش می توانید مراحل مشترک بین جراحی بینی های استخوانی را مشاهده و بررسی نمایید:

  1. بیهوشی: معمولا برای انجام جراحی بینی، فرد باید به طور کامل بیهوش شود و سپس عمل جراحی آغاز می شود. میزان بیهوشی بستگی به مدت زمان عمل و نوع عمل شما دارد. به طور مثال مدت زمان عمل بینی گوشتی نسبت به عمل بینی استخوانی طولانی تر است.

  از سوی دیگر این نکته را فراموش نکنید که مهارت و تجربه جراح بینی استخوانی در میزان زمان عمل بینی تاثیرگذار است اما اگر بخواهیم میانگین را در نظر بگیریم، هر عمل بینی حدودا بین 1 الی 3 ساعت زمان می برد.

  1. ایجاد برش: در این مرحله، بسته به اینکه قصد چه نوع عمل زیبایی و یا درمانی را داشته باشید، جراح در بخش های خاصی از بینی شما برش هایی را ایجاد می کند تا بتواند تغییرات لازم در پوست، گوشت و یا استخوان های بینی شما ایجاد کند.
  1. ایجاد تغییرات و اصلاحات لازم: در این بخش، بسته به درخواست شما و بررسی های جراح بینی استخوانی، در بخشی از پوست،گوشت و یا استخوان های بینی شما تغییراتی انجام می گیرد تا مشکل شما برطرف گردد.
  1. بخیه زدن: در این بخش، قسمت های بریده شده توسط جراح دوباره بخیه زده می شوند. یکی از رایج ترین سوالاتی که در مورد این بخش از ما پرسیده می شود این است که آیا محل بخیه برای همیشه مشخص است و یا این که بعد از مدتی ناپدید می شود.

  اگر پزشک جزو بهترین جراحان بینی استخوانی باشد، می تواند طوری این بخیه ها را بزند که جای آن بعد از مدتی تقریبا به طور کامل از بین برود. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که زمان مورد نیاز برای ترمیم محل بخیه به میزان سرعت ترمیم پوست شما نیز مربوط است ولی معمولا بعد از مدتی محل بخیه کاملا ناپدید می شود و افراد نمی توانند محل بخیه را تشخیص دهند.

  برای دریافت مشاوره رایگان شماره خود را وارد کنید.


   انواع بینی و مدل های جراحی آن

   جراحی هر نوع و مدل از بینی با نوعی دیگری از آن بسیار متفاوت است و نمی توان از یک فرمول خاص برای عمل کردن همه‌ی بینی ها استفاده کرد. در این بخش به بررسی انواع عمده بینی های موجود در بین مردم می پردازیم و در مورد جراحی آنان نیز توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد:

   1. جراحی بینی های گوشتی: همانطور که از نام این نوع بینی مشخص است، بینی های گوشتی دارای بافت گوشتی و چربی زیادی هستند و در نتیجه پهنای بیشتری نسبت به بینی های استخوانی دارند. معمولا بینی های گوشتی دارای منافذ زیر پوستی بیشتری نیز هستند.

   معمولا افرادی که با بینی های گوشتی به پزشک مراجعه می کنند، قصد کاهش پهنای بینی خود را دارند. عمل کردن این نوع از بینی نیازمند تبحر و دقت بسیار بالایی است چرا که برداشتن بیش از حد چربی از اطراف بینی به بینی فرد آسیب می زند. برای پیدا کردن بهترین جراح بینی گوشتی در تهران بهتر است حتما مطمئن شوید که پزشک مورد نظر شما تجربه و تبحر کافی را برای جراحی بینی شما دارد.

   1. جراحی بینی استخوانی: برخلاف بینی های گوشتی، بینی استخوانی به نوعی از بینی گفته می شود که ضخامت کمتری نسبت به بینی های گوشتی دارد و میزان چربی موجود در اطراف دماغ آن ها نیز کمتر است.

   از آنجایی که پوست روی بینی این افراد بسیار نازک و حساس است، کوچک ترین عدم توازن و یا بدشکلی در بینی فرد خودش را به طور یک مشکل بزرگ بروز می دهد و برای فرد مشکلات اجتماعی زیادی درست می کند.

   معمولا اکثر افرادی که با بینی های استخوانی به پزشک مراجعه می کنند، مشکل قوز بینی و یا عدم تقارن بینی دارند.

   از آنجایی که پوست روی بینی های استخوانی بسیار نازک است، جراح بینی استخوانی شما نباید حتی کوچک‌ترین اشتباهی در طی عمل شما داشته باشد. بنابراین برای پیدا کردن بهترین جراح بینی استخوانی در تهران باید حتما و حتما از قبل نمونه کار های جراحی او را به طور کامل بررسی کرده و از صحت نمونه کار های او نیز مطمئن شوید. حتی پیشنهاد ما این است که با برخی از افرادی که قبلا توسط دکتر عمل شده اند صحبت کنید تا کاملا قانع شوید که با یک جراح حرفه ای سر و کار دارید.

   1. جراحی بینی به صورت فانتزی: این نوع جراحی، که بیشتر در میان بانوان رایج است، نوعی از جراحی است که به مدل عروسکی نیز معروف است. در این نوع جراحی، نوک بینی به حالت سربالا تبدیل شده و اندازه آن نیز کوچک تر از حالت عادی می شود.

   استفاده از این نوع عمل جراحی برای بینی استخوانی مناسب تر است چرا که در بینی های گوشتی باید چربی و حجم زیادی از بینی برداشته شود که این امر به احتمال زیاد باعث آسیب به تیغه بینی می شود. اگر بینی استخوانی دارید و قصد دارید بینی خود را به حالت فانتزی عمل کنید، پیشنهاد می گردد در انتخاب پزشک خود دقت بیشتری داشته باشید چرا که این نوع عمل حتی توسط بهترین جراح هم خالی از ریسک نیست.

   1. جراحی بینی به صورت نیمه فانتزی: این روش عمل کردن نیز مانند روش فانتزی است با این تفاوت که در این روش میزان بالا رفت بینی و نازک شدن آن به اندازه روش کاملا فانتزی نیست و احتمال آسیب رسیدن به تیغه میانی بینی کمتر است. این روش عمل بینی در میان آقایان نیز مشاهده می شود.
   2. جراحی ترمیم بینی: هنگامی که به بینی آسیبی برسد، تنفس فرد دچار اختلال شده و این اختلال می تواند در بسیاری از نقاط دیگر بدن نیز خودش را نشان دهد. در مورد اینکه ترمیم بینی به چه صورت رخ می دهد باید گفت که این امر بسته به میزان آسیبی است که به بینی رسیده است. از سوی دیگر محل آسیب بینی نیز بسیار مهم است و اگر آسیب بینی بسیار جدی باشد، شاید نتوان هرگز آن را به حالت قبلی برگرداند. در این مواقع پیشنهاد ما این است که سریعا به پزشک متخصص مراجعه کنید و وقت را تلف نکنید.
   3. جراحی انحراف بینی: زمانی که تیغه میانی بینی به یکی از سمت های صورت تغییر جهت داده باشد، بینی دچار انحراف شده است. میزان انحراف این تیغه بین افراد مختلف متغیر است و بنابراین دشواری عمل نیز به میزان انحراف بینی شما بستگی دارد.

   اگر انحراف بینی تان به قدری زیاد باشد که در تنفس شما اشکال ایجاد کند، نباید وقت را تلف کنید چرا که دیگر فقط بحث زیبایی شما نیست و باید در اولین فرصت به یک جراح متخصص که قبلا تجربه عمل بینی هایی با انحراف زیاد را داشته است مراجعه کنید.

   کلینیک جراحی وی، مجموعه‌ای کامل متشکل از، پرسنل و متخصصین مجرب درکلیه حوزه‌های بینی، گوش، حلق و جراحی زيبايی بينی می باشد. متخصصین ما با مجهزترین و بروزترین تجهیزات و تکنولوژی دنیا و زیر نظر وزارت بهداشت ایران و اتحادیه اروپا، پاسخگوی شما عزیزان است. برای کسب مشاوره و اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

   زمان مرخص شدن بعد از عمل بینی استخوانی

   اگر در طی عمل همه چیز خوب پیش برود و شما نیز تمام مقدمات گفته شده برای عمل خود را به طور کامل انجام داده باشید و نیاز به عمل مجدد نداشته باشید، معمولا همان روز عمل می توانید مرخص شوید و به خانه خود بازگردید.

   مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی

   بسیاری از افراد تصور می کنند که بعد از پرداخت پول و عمل شدن دیگر هیچ مسئولیتی در قبال زیبایی بینی خود نداشته و عمل جراحی باید به تنهایی تمام کارهای لازم را انجام دهد. در صورتی که این افراد این موضوع را فراموش کرده اند که مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی استخوانی به اندازه خود عمل جراحی در زیبا نگه داشتن بینی شما تاثیرگذار است! اگر تا دو ماه پس از عمل خود به بینی خود توجه ویژه ای نداشته باشید، این امکان وجود دارد که نه تنها بینی شما به زیبایی مورد قبول شما نرسد بلکه از قبلش هم بدتر شود.

   بنابراین رعایت موارد زیر تا حدود دو ماه بعد از عمل بسیار حائز اهمیت است:

   1. از مکان های شلوغ دوری کنید: قرار گرفتن در مکان های بسیار شلوغ احتمال برخورد بینی شما با دیگر افراد را افزایش داده و این امر ممکن است به بینی شما آسیب برساند.
   2. به صورت دمر نخوابید: هنگامی که دمر می خوابید این امکان وجود دارد که فشار حاصل از سر، فرم نوک بینی شما را تغییر دهد.
   3. از خوردن غذاهای شور و پرادویه خودداری کنید: خوردن غذاهای شور و یا پر ادویه ممکن است باعث آبریزش بینی و یا حساسیت شما شود که برای بینی تازه عمل شده بسیار مضر است.
   4. عطسه نکنید! تا جایی که می توانید از عطسه کردن خودداری کنید. عطسه کردن معمولا با فشار زیادی روی بینی همراه است که ممکن است به رگ های بینی شما آسیب برساند. اما از آنجایی که بازهم نمی توان عطسه و سرفه را به طور کامل کنترل کرد، سعی کنید عطسه و سرفه های خود را با کمک دهان خود انجام دهید تا کمترین فشار به بینی شما وارد شود.
   5. رژیم غذایی سالمی را دنبال کنید: سعی کنید از خوردن غذاهای پرکالری ولی بدون ارزش غذایی خودداری کنید.
   6. به بینی خود دست نزنید
   7. سر را بالاتر از سطح بدن خود قرار دهید: سعی کنید برای خوابیدن از چند بالش استفاده کنید تا سرتان از سطح بدنتان بالاتر قرار گیرد.
   8. در صورت داشتن تورم در بینی از کمپرس سرد استفاده کنید.
   9. ورزش نکنید! تا یک ماه بعد از عمل بینی خود ورزش های سنگین و شنا نکنید. هرچه ورزش سنگین تر باشد احتمال آسیب رسیدن به بینی شما را بیشتر می کند.
   10. عینک نزنید: تا یک ماه بعد از عمل جراحی، زدن عینک به روی بینی شما فشار قابل توجهی وارد می کند که ممکن است به بینی شما آسیب برساند.

   حداقل سن لازم برای جراحی بینی استخوانی

   اگر جراحی بینی شما به جهت رفع مشکلات تنفسی و یا بهبود مجاری بینی باشد، این پزشک شما است که می تواند تشخیص دهد چه زمانی برای عمل جراحی مناسب است.اما اگر قصد عمل جراحی زیبایی بینی خود را دارید، حداقل سن پیشنهادی ما زمانی است که مدت زمان قابل توجهی از بلوغ شما گذشته باشد تا بتوان مطمئن شد که دماغتان بیشتر از این حد تغییر نخواهد کرد.بنابراین حداقل سن پیشنهادی عمل جراحی زیبایی بینی برای دختران سن 15 سال به بالا و برای پسران سن 21 و 22 به بالا است.نکته دیگر نیز اگر قبل از سن هجده سالگی برای عمل بینی خود مراجعه می کنید، باید حتما با حضور ولی قانونی خود به پزشک جراح مراجعه کنید.

   تفاوت های جراحی بینی در زنان و مردان:

   جراحی های بینی معمولا زیاد به جنسیت فرد ربطی ندارد ولی باز هم رعایت چند نکته برای جراحان پیشنهاد می گردد:

   1. فرم صورت: از آنجایی که فرم صورت مردان با زنان متفاوت است، یک پزشک متبحر باید بتواند طوری فرد را عمل کند که با فرم صورتش هماهنگ باشد. به طور مثال فرم عمل فانتزی و یا به اصطلاح عروسکی معمولا برای زنان راحت تر هماهنگ می شود.
   2. ظرافت بینی: به طور کلی بینی های زنان دارای ظرافت بیشتری نسبت به مردان است و بنابراین حساسیت عمل بینی آنان نیز بیشتر از مردان است.

   برای دریافت مشاوره رایگان شماره خود را وارد کنید.


    قیمت جراحی بینی استخوانی

    همانطور که در بالاتر نیز به آن اشاره کردیم، بسته به مدل بینی، میزان غیر استاندارد بودن فرم و اندازه بینی و یا مدل درخواستی عمل بینی قیمت عمل جراحی زیبایی بینی شما نیز متغیر است.

    از سوی دیگر نیز این نکته را در نظر داشته باشید که قیمت بهترین جراح بینی استخوانی در تهران لزوما گران ترین قیمت موجود در میان پزشکان نیست چرا که برخی از پزشکان هستند که فقط به دنبال پول هستند و سلامت بیمار را در اولویت قرار نمی دهند.

    بنابراین برای دانستن قیمت عمل جراحی بینی‌تان، پیشنهاد می گردد حتما به یک جراح متحد، با اخلاق و حرفه ای مراجعه نمایید تا یک قیمت منطقی و به حق برای عمل جراحی بینی شما ارائه کند تا مجبور نباشید برای زیبایی بینی خود قیمت های نجومی بپردازید.

    عوارض جراحی بینی

    همه ما می دانیم که زیر تیغ جراحی رفتن ریسک های خاص خودش را دارد. اما اگر برای عمل جراحی بینی خود به سراغ پزشکی بروید که دارای تجربه و نمونه کارهای خوبی باشد، چندان لازم نیست نگران عوارض بعد از عمل جراحی بینی خود باشید.

    اگر پزشک شما در کار خود مهارت کافی را نداشته باشد ممکن است یک یا چند مورد از مشکلات زیر برایتان بوجود بیاید:

    1. اختلال در تنفس و عملکرد بینی
    2. عفونت بینی: عدم بخیه زدن مناسب بینی از اصلی ترین دلایل عفونت بینی است.
    3. از دست دادن حس بویایی
    4. سردرد: اگر بینی شما طوری عمل شده باشد که در تنفس شما مشکل بوجود آورده باشد، این عدم اکسیژن کافی در بدن شما ممکن است خودش را به صورت سردرد نشان دهد.
    5. واکنش به داروهای بیهوشی: بسیاری از افراد هستند که بدنشان نسبت به برخی از داروهای بیهوشی واکنش نشان می دهند و ممکن است مشکلات خطرناکی را برایشان ایجاد کند. بنابراین تخصص بالای پزشک بیهوشی نیز دارای اهمیت بالایی است.
    6. سر بالا شدن بیش از حد نوک بینی: این مورد یکی از مواردی است که برخی از جراحان پلاستیک آن را نادیده می گیرند. اگر نوک بینی بیش از اندازه بالا داده شود، سوراخ های بینی به راحتی توسط دیگر افراد دیده می شود.
    7. خونریزی بینی بعد از عمل
    8. نیاز به عمل جراحی دوباره: اگر تبحر جراح برای جراحی بینی شما به اندازه کافی نباشد، ممکن است جراح مجبور شود تا شما را دوباره به زیر تیغ جراحی ببرد که طبیعتا این امر باعث افزایش ریسک به خطر افتادن سلامتی شما می شود.

    میزان ثبات عمل جراحی بینی استخوانی

    یکی از مهم ترین سوالاتی که در مورد جراحی زیبایی و یا ترمیمی بینی استخوانی از ما پرسیده می شود این است که آیا این جراحی به صورت دائمی است و یا اینکه بعد از مدتی دوباره به حالت قبلی خود باز می گردد و فرد دوباره مجبور به عمل کردن بینی اش است.

    پاسخ این سوال بستگی به این دارد که در بعد از عمل چه کارهایی را انجام می دهید. اگر مراقبت های گفته شده توسط پزشک و جراح خود را انجام ندهید، حتی اگر جراح شما بهترین نوع عمل را انجام دهد، این امکان وجود دارد که بینی شما باز هم به حالت مطلوب شما تبدیل نشود. این مشکل برای بیماران با بینی استخوانی کمتر اتفاق می افتد و معمولا برای بینی های گوشتی محتمل است.

    به طور مثال، همانطور که در بخش مراقبت های بعد عمل نیز اشاره کردیم، اگر بیمار در هنگام خواب به حالت دمر بخوابد، فشار حاصل از سر او ممکن است تمام هزینه های او و زحمت های بهترین جراح برای بالا نگه داشتن بینی او را نابود کند.

    نکته دیگری که باید به آن توجه کرد این است که ممکن است بعد از گذشت چندین سال متوالی و پیر شدن فرد، بینی مقداری حالت اولیه خود را از دست بدهد ولی اگر از بهترین جراح های حرفه ای برای عمل جراحی زیبایی بینی خود استفاده کنید، این میزان بازگشت بینی به حالت اول خود به کمترین میزان ممکن می رسد.

    چسب بینی چیست؟

    شاید تاکنون برایتان این سوال پیش آمده باشد که چسب بینی، که باید تا مدتی بعد از عمل بینی زده شود چیست و چه کاربردی دارد؟

    چسب بینی از یک سو، با احاطه کردن بخش هایی از بینی، باعث محافظت از بینی در برابر تکان های ناگهانی صورت، و از سوی دیگر، با چسباندن پوست روی بینی به استخوان زیر آن، به طور موقت باعث حفط فرم و شکل بینی می شود. بعد از مدتی که اتصالات پوست و استخوان در روی بینی کامل شد، پزشک به شما اجازه جداسازی چسب بینی را می دهد و شما می توانید به زندگی عادی خود بازگردید.اگر چسب بینی به درستی و توسط بهترین جراح های بینی استخوانی روی بینی شما نصب نشود، ممکن است بینی شما حالت غیر استانداردی به خود بگیرد که این امر آسیب های زیادی را به بینی شما وارد خواهد کرد.نکته بسیار مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که هنگامی که بینی شما توسط چسب پوشانده شده است، نباید به طور مستقیم خیس گردد. بنابراین پشنهاد می گردد تا زمانی که چسب بینی دارید، برای شستشوی صورت خود از یک حوله مرطوب استفاده نمائید.

    جمع بندی

    عمل بینی بدون شک یکی از حساس ترین عمل های صورت است و اگر جراح در عمل خود اشتباه کند، این اشتباه یا برای همیشه بر روی صورت شما باقی می ماند و یا مجبور به انجام چندین عمل متوالی می شوید تا شاید دوباره بتوانید به حالت ابتدایی خود بازگردید.

    بنابراین، همانطور که در مقاله بالا به طور کامل بحث کردیم، پیشنهاد ما به شما انجام تحقیقات کامل برای پیدا کردن بهترین جراح بینی استخوانی در تهران است. سعی کنید به نمونه کارهای جراح خود توجه کنید و این نکته را فراموش نکنید که فردی که بتواند بهترین جراحی بینی استخوانی را انجام دهد ممکن است نتواند به همان دقت عمل جراحی بینی گوشتی را انجام دهد. بنابراین سعی کنید مطمئن شوید که پزشک شما قبلا مدل های مشابه بینی استخوانی شما را عمل کرده است و در آن تبحر لازم را دارد.

    کلینیک جراحی وی، مجموعه‌ای کامل متشکل از، پرسنل و متخصصین مجرب درکلیه حوزه‌های بینی، گوش، حلق و جراحی زيبايی بينی می باشد. متخصصین ما با مجهزترین و بروزترین تجهیزات و تکنولوژی دنیا و زیر نظر وزارت بهداشت ایران و اتحادیه اروپا، پاسخگوی شما عزیزان است. برای کسب مشاوره و اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

    • جراحی بینی چه عوارضی دارد؟
    • قیمت جراحی بینی استخوانی چقدر است؟
    • حداقل سن لازم برای جراحی بینی استخوانی چقدر است؟
    • تفاوت های جراحی بینی در زنان و مردان چیست؟

    برای مشاوره و دریافت نوبت جراحی بینی با جراحی بینی وی تماس بگیرید.