جراحی بینی وی | شنبه – چهارشنبه : از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب

روش‌‍‌‍ های اصلاح و رفع قوز بینی

روش های اصلاح و رفع قوز بینی

رفع قوز بینی

رفع قوز بینی، یکی از دلایلی است که بسیاری از زیباجویان را ترغیب به انجام زیبایی بینی میکند. قوز بینی که به عنوان قوز پشتی نیز شناخته می شود، یک بی نظمی غضروفی و استخوانی روی بینی است که به جای شیب مستقیم از پل بینی به نوک، باعث ایجاد برآمدگی یا “قوز” در طرح کلی بینی فرد می شود.این یک برآمدگی طبیعی است که خطرناک نیست، اما برخی افراد نسبت به ظاهر آن احساس نارضایتی دارند. قوز بینی به دلیل رشد بیش از حد استخوان یا غضروف بینی ایجاد می شود،ژنتیک یکی از شایع ترین علل قوز بینی است. برداشتن قوز بینی یکی از رایج‌ترین دلایلی است که افراد برای انجام جراحی زیبایی بینی اقدام می‌کنند جراحی بینی می تواند به کاهش برآمدگی و ایجاد ظاهری متعادل تر و متناسب تر کمک کند.

آیا قوز پشتی روی تنفس تاثیر دارد؟

بر خلاف انحراف تیغه بینی، که یک وضعیت پزشکی است که می تواند بینی شما را کج نشان دهد، قوز بینی معمولا بر تنفس تاثیر نمی گذارد. در مواردی که علل ایجاد قوز بینی ضربه و آسیب های جدی است،انحراف شدید بینی می تواند در تنفس افراد تاثیرگذار باشد اما وجود قوز بینی به تنهایی در تنفس مشکلی ایجاد نخواهد کرد. برداشتن قوز بینی یک تصمیم شخصی است، نه یک ضرورت پزشکی. این برجستگی ها فقط در صورتی باید برداشته شوند که از شکل و ظاهر بینی خود ناراضی باشید و تمایل قطعی برای ایجاد تغییر داشته باشید.

علل ایجاد قوز بینی چیست؟

قوز بینی ساختار استخوانی و غضروفی دارد. بسیاری از ما از آن به عنوان پل بینی یاد می کنیم. تیغه بینی به دلایل مختلفی می تواند باعث قوز شود. دلایل قوز بینی می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد، از جمله:

ژنتیک

اکثر قوزهای پشتی از طریق ژنتیک به ارث می رسند، به این معنی که برخی از افراد به صورت ارثی دارای قوز می باشد و با همان ساختار بینی متولد می شوند،قوز بینی ناشی از ژنتیک همیشه در دوران کودکی ظاهر نمی شود، اما ممکن است در دوران بلوغ و زمانی که بینی هنوز در حال رشد است ظاهر شود..

آسیب یا ضربه

 آسیب به بینی می تواند باعث بدشکل شدن غضروف و ایجاد برآمدگی شود. این مورد از علل قوز بینی در کودکان شایع تر است زیرا بینی آنها هنوز در حال رشد است و غضروف نرم تر است.

علل پزشکی

آلرژی مزمن می تواند منجر به تورم مداوم بافت های بینی شود و به طور بالقوه باعث ایجاد قوز روی پل بینی شود.همچنین از دیگر علل پزشکی ایجاد قوز بینی می تواند پولیپ بینی باشد، این توده های خوش خیم روی پوشش بینی ایجاد می شوند و می توانند باعث ایجاد برآمدگی در بینی شوند. آنها معمولاً با آلرژی یا سایر شرایط تنفسی مرتبط هستند.

علل عفونی

کورک ها توده های دردناک و پر از چرک هستند که در اثر عفونت های باکتریایی، اغلب در فولیکول مو ایجاد می شوند. اگر کورک روی بینی ایجاد شود، به طور بالقوه می تواند به صورت قوز ظاهر شود. علت ایجاد قوز بینی هرکدام از موارد ذکر شده باشد برخی افراد در جستجوی راه حلی قطعی برای رفع آن هستند که در ادامه مقاله به طور کامل به موضوع رفع قوز بینی خواهیم پرداخت .

رفع قوز بینی با جراحی
رفع قوز بینی با جراحی

رفع قوز بینی با جراحی

گزینه های برداشتن قوز بینی شامل جراحی رینوپلاستی و یک روش غیرتهاجمی به نام رینوپلاستی غیر جراحی است.

جراحی بینی باز

رینوپلاستی سنتی که به آن رینوپلاستی باز نیز گفته می شود، رایج ترین روش برای برداشتن دائم قوز پشتی است. این جراحی نیاز به بیهوشی عمومی دارد که طی آن جراح پلاستیک یک برش کوچک ایجاد می کند که به آنها دید کاملی از استخوان و غضروف زیر پوست شما می دهد. سپس جراح شما را ساب می زند و شکل بینی شما را تغییر می دهد، که ممکن است شامل شکستن و تنظیم مجدد استخوان های بینی برای بهبود شکل باشد. بعد از جراحی بینی باز، بینی شما تا یک هفته با آتل یا گچ گرفته می شود. بهبودی کلی به طور متوسط تا 3 هفته به طول می انجامد.

رینوپلاستی بسته

در جراحی بینی بسته، جراح پلاستیک به جای ایجاد یک برش قابل مشاهده بر روی پل بینی، از طریق سوراخ های بینی شما کار می کند. این روش به بیهوشی عمومی نیز نیاز دارد. جراح از طریق  سوراخ های بینی شما کار می کند تا استخوان و غضروف بالای مجرای بینی شما را اصلاح کند.جراحی بینی بسته معمولاً به زمان بهبودی کمتری نیاز دارد و انتظار می رود بهبودی کامل بین 1 تا 2 هفته باشد. در هر دو جراحی بینی باز و بسته، جراح ممکن است استخوان های بینی را بشکند و در موقعیت بهتری قرار دهد تا شکل قوز بینی را بهبود بخشد. این شکستگی ها همان چیزی است که باعث اکثر کبودی ها و تورم بعد از جراحی بینی می شود. اگر این کار را انجام دهید، احتمالاً تا یک هفته یک آتل فلزی یا گچی در قسمت بیرونی بینی خود خواهید داشت تا استخوان ها در موقعیت مناسب ترمیم شوند.

رینوپلاستی غیر جراحی

رینوپلاستی غیر جراحی ، نتایجی را ایجاد می کند که می تواند بین 6 ماه تا 2 سال طول بکشد در واقع رفع اشکال بینی از این طریق دائمی نخواهد بود.این روش نیاز به بی حسی موضعی دارد و می تواند پس از نیم ساعت به اتمام برسد. در این روش پزشک متخصص با استفاده از پرکننده های پوستی، نواحی بینی شما را در اطراف جایی که قوز بینی شروع می شود پر می کند. این عمل می تواند منجر به یک شبح صاف تر روی پل بینی شما شود.رینوپلاستی غیرجراحی به طور قابل توجهی ارزان تر از جراحی بینی است.اما پس از مدتی نیاز به ترمیم مجدد خواهد داشت.

آیا قوز بینی پس از برداشته شدن دوباره برمیگردد؟

درصورتی که قوز بینی با جراحی رینوپلاستی برداشته شود هرگز قابل برگشت نخواهد بود اما توجه داشته باشید که انتخاب نادرست جراح بینی می تواند نتایج عمل بینی شما را به خطر بیاندازد و با مشکلاتی از همچون گودی و فرورفتگی بیش از حد بینی مواجه شوید و نیاز به عمل بینی مجدد داشته باشید.بنابراین حتما در انتخاب جراح بینی باتجربه دقت فرمایید.

چگونه برای رفع قوز بینی یک جراح بینی قابل اعتماد و با تجربه پیدا کنیم؟

پیدا کردن یک متخصص زیبایی با تجربه و آگاه برای بهبود قوز بینی مهمترین کاری است که می توانید برای کاهش خطرات و عوارض جانبی آن انجام دهید. قبل از انجام این عمل، حتما با پزشک متخصص مشورت کنید و انتظارات خود را به صورت واقع بینانه با وی در میان بگذارید.در مرحله مشاوره انجام روش انتخابی صحیح برای رفع اشکال بینی شما تعیین خواهد شد.یک جراح خوب و قابل اعتماد در مورد تغییر ظاهر شما واقع بین خواهد بود و میزان رضایت مراجعه کنندگان قبلی و نمونه کارهای موجود گویای همه چیز خواهد بود.

هزینه برداشتن قوز بینی چقدر است؟

برداشتن قوز بینی از آنجایی که یک عمل زیبایی محسوب می شود تحت پوشش بیمه قرار نخواهد گرفت،برای محاسبه هزینه ی رفع قوز بینی باید عواملی مانند تجربه و مهارت جراح بینی،نوع روش انتخابی عمل بینی،هزینه کلینیک و هزینه های جانبی را در نظر بگیرید.

آشنایی با بهترین جراح بینی برای رفع قوز بینی

دکتر آرزو خوانساری نیا متخصص گوش، حلق و جراح زيبايی بينی می باشند؛ ایشان یکی از بهترین جراح گوش و جراح بینی در تهران هستند و توانستند از دانشگاه علوم پزشكی با اخذ رتبه ٢١٥ كشوری فارغ التحصيل شوند؛ دکتر خوانساری نیا دوره عمومی شان را سال 1386 با رتبه دوم به پایان رساندند؛ ایشان دوره تخصصی گوش و حلق و زيبايی بينی شان را در دانشگاه علوم پزشكی تبريز به پایان رساندند؛ وی در بهترین کنگره ها و اجتماع های مختلف عضو بوده اند و توانسته اند افتخارات بسیار زیادی برای خود به ارمغان بیاورند؛ دکتر خوانساری نیا تجربه و سابقه بسیار درخشانی برای خود اخذ کرده اند.ايشان جز معدود جراحاني هستند كه از سبك فوق العاده پيشرفته “وی” درجراحي هاي خود استفاده ميكنند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button