جراحی بینی وی | شنبه – چهارشنبه : از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب

بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران

زیبایی دوباره چشم ها با بلفاروپلاستی

چشم‌ها یکی از مهم‌ترین اجزاء صورت هستند و حالت‌های مختلف انسانی را نشان می‌دهند. چشم‌های شما ناراحتی، غم، شادی و خوشحالی شما را بروز می‌دهند علاوه بر این می‌توانند نشان دهنده سن شما نیز باشند و در برخی موارد شما را جوان‌تر یا پیرتر نشان دهند. افتادگی پلک یکی از مواردی است که می‌تواند چهره شما را پیرتر از سن واقعی‌تان نشان دهد. یکی از تکنیک‌های کارآمد برای برطرف کردن این مشکل، بلفاروپلاستی یا جراحی پلک است. در این روش چشم‌های شما شادابی و جوانی خود را به دست می‌آورند و چهره شما را زیباتر خواهند کرد اما از آنجا که چشم و نواحی اطراف آن محل بسیار حساسی است پس لازم است که عمل بلفاروپلاستی توسط جراح متخصص انجام شود اما چگونه باید یک جراح متخصص را شناخت؟ در ادامه به توضیحات عمل بلفاروپلاستی و ذکر ویژگی ها و معرفی بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران خواهیم پرداخت.

زیبایی دوباره چشم ها با بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی چیست؟

در پاسخ به اینکه بلفاروپلاستی چیست باید بگوییم که بلفاروپلاستی روشی برای از بین بردن افتادگی پلک است.‌ جراحی بلفاروپلاستی، پوست اطراف چشم را لیفت و سفت می‌کند و ظاهری جوان‌تر و زیباتر به شما هدیه خواهد داد. گاهی اوقات نیز از این روش برای رفع مشکلات بینایی ناشی از افتادگی پلک استفاده می‌کنند. در این جراحی عضلات، پوست اضافی و حتی در مواردی چربی از پلک بالا و پایین برداشته می‌شود. گاهی اوقات نیز فقط با برداشتن پوست اضافی مشکلات پلک برطرف می‌شود.

لازم به ذکر است که بلفاروپلاستی پلک بالا که با نام لیفت پلک نیز شناخته می‌شود با جراحی افتادگی پلک یا جراحی پتوز متفاوت است. در جراحی رفع افتادگی پلک، پزشک عضلاتی که مسئول نگه داشتن پلک هستند را سفت می‌کند تا مشکل برطرف شود. در حالی که بلفاروپلاستی زمانی استفاده می‌شود که پوست اضافی باعث افتادگی پلک شده باشد؛ بنابراین توجه داشته باشید که این دو جراحی با هم متفاوت هستند اما هر دوی آن‌ها برای برطرف کردن افتادگی پلک به کار می روند. از آنجایی که عمل جراحی بلفاروپلاستی معمولا با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، انجام آن تنها یک تا یک و نیم ساعت طول می‌کشد.

به خاطر حساسیت چشم و ناحیه اطراف آن عمل بلفاروپلاستی باید با دقت و حساسیت بالایی انجام شود تا هم مانع از آسیب احتمالی شود و هم نتیجه عمل رضایت بخش باشد پس بهتر است حتما در انتخاب پزشک خود دقت کنید و از بین بهترین جراح‌های بلفاروپلاستی پزشک خود را انتخاب کنید، دکتر آرزو خوانساری نیا متخصص گوش، حلق و بینی بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران است که با اعتماد کامل می توانید ایشان را به عنوان جراح خود انتخاب کنید.

بلفاروپلاستی برای زیبایی است یا درمانی؟

ماهیت انجام بلفاروپلاستی درمانی است یا زیبایی؟ در پاسخ به این سوال باید گفت بلفاروپلاستی هم کاربرد زیبایی و هم درمانی دارد. انجام بلفاروپلاستی زیبایی تنها به منظور جوانی، شادابی و زیبایی ناحیه اطراف چشم، پلک و ابروها است و هیچگونه خاصیت درمانی ندارد، در واقع به علت بالارفتن سن، تجمع چربی و سایر موارد ممکن است پلک بالا یا پایین دچار افتادگی شود در این صورت نیاز به انجام بلفاروپلاستی زیبایی است.

بلفاروپلاستی درمانی زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که پلک شما دچار مشکل شده و پزشک انجام جراحی را به شما پیشنهاد داده باشد. برای مثال ممکن است پوست پلک سنگین شود و باعث شود که دید فرد دچار مشکل گردد. گاهی اوقات نیز مشکلات پلک باعث می‌شود که فرد در قرار دادن لنز یا عینک زدن مشکل پیدا کند در این صورت بلفاروپلاستی در جهت درمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این جراحی‌ها از نظر پزشکی مهم هستند و انجام دادن آن‌ها ضروری خواهد بود. بلفاروپلاستی زیبایی و درمانی توسط متخصص چشم یا متخصص گوش، حلق و بینی قابل انجام است.

دکتر آرزو خوانساری نیا بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران، متخصص و متبحر در عمل بلفاروپلاستی است که سابقه عمل بلفاروپلاستی های درمانی و زیبایی بسیاری را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

مزایای بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی مزایای زیادی دارد و این مزایا براساس اینکه بر روی پلک بالا انجام می‌شود یا پایین متفاوت هستند. در ادامه به مزایای بلفاروپلاستی به تفکیک نوع عمل می‌پردازیم:

بلفاروپلاستی پلک بالا

مزیت بلفاروپلاستی پلک بالا برای رفع پف و افتادگی پلک است. پف و افتادگی پلک با هم متفاوت هستند و برش آن‌ها نیز با هم تفاوت دارد. پیش از انجام عمل حتما باید برای بیمار توضیح داده شود که در این عمل، افتادگی پلک او رفع می‌شود یا پف آن از بین خواهد رفت. چین و چروک پشت چشم را نیز می‌توان با کمک این روش رفع کرد.

در پلک‌های بالایی چشم، تجمع بیش از حد چربی‌ها موجب سنگینی پلک‌ها و در نتیجه چهره‌ای پف‌کرده و نامطلوب در افراد می‌شود. این عارضه حتی ممکن است دید فرد را با مشکل مواجه کند. با انجام این عمل، جراح می‌تواند با برداشتن چربی‌های اضافه‌ی پشت پلک‌ها، این مشکل را رفع نماید.

بلفاروپلاستی پلک پایین

بلفاروپلاستی فقط مختص پلک بالا نیست و برای پلک پایین نیز قابل استفاده است. برخی افراد با بالا رفتن سن دچار پف زیر چشم و افتادگی پوست آن می‌شوند که می‌تواند چهره را خسته‌تر نشان دهد. مشکلات بینایی نیز ممکن است به دلیل این موارد پیش آید که با جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین قابل رفع است.

به‌طور کلی قسمت پایینی چشم‌ها، شامل ۳ قسمت مجزا از چربی‌های مداری می‌باشد که با گذر زمان موجب شل شدگی و افتادگی پوست می‌شوند؛ با انجام جراحی بلفاروپلاستی چربی‌های اضافه‌ی زیر چشم حذف شده و چهره‌ی فرد جوان‌تر به‌نظر خواهد رسید.

عوارض بلفاروپلاستی

پلک‌ها آناتومی پیچیده‌ای دارند به همین دلیل ممکن است پس از انجام جراحی بر روی آن‌ها عوارضی ظاهر شود. معمولا این عوارض خطرناک نیستند و پس از مدت کوتاهی از بین خواهند رفت. علاوه بر این اگر از بهترین جراح بلفاروپلاستی کمک گرفته شود عوارض تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. برخی از عوارض جانبی جراحی بلفاروپلاستی شامل موارد زیر می شوند:

 • تورم و کبودی

در پاسخ به این سوال که شایع‌ترین عارضه بلفاروپلاستی چیست؟ باید بگوییم که تورم و کبودی را تقریبا همه افراد تجربه می‌کنند. برای کاهش این عارضه باید از چند هفته قبل، مصرف داروهای ضد انعقاد خون را قطع کنید. هرچه کبودی بیشتر باشد، دوره بهبود نیز افزایش خواهد یافت و حتی ممکن است فرد دچار تغییر رنگ پوست و عفونت شود. تورم و قرمزی ناشی از برش را می‌توانید با استفاده از کرم ویتامین E کاهش دهید. در نظر داشته باشید که در زمان ماساژ کرم به دور چشم، فشار زیادی به محل جراحی وارد نشود.

 • باز شدن زخم

اگر عمل بلفاروپلاستی توسط یک پزشک بی‌تجربه انجام شود، امکان باز شدن بخیه‌ها و خونریزی پلک وجود دارد. حتی گاهی اوقات ممکن است پزشک از بخیه‌های نامناسب و بی‌کیفیت استفاده کند که در این صورت باز هم این عارضه به وجود می‌آید. در زمان انتخاب پزشک برای بلفاروپلاستی نهایت دقت را به خرج دهید؛ چرا که باز شدن زخم مشکلاتی مانند عفونت، تروما و بدخوابی را برای شما به دنبال خواهد داشت.

 • عدم ایجاد تقارن

گاهی اوقات برش‌های بلفاروپلاستی نامتقارن می‌شوند که در این صورت در پلک‌ها ناهنجاری ایجاد می‌شود به همین دلیل پزشک باید در زمان برش زدن دقت زیادی به خرج دهد. البته بلافاصله پس از انجام عمل متوجه این مسئله نخواهید شد؛ چرا که پلک‌ها دچار تورم و کبودی هستند.

عمل بلفاروپلاستی در هر سنی بنابر وضعیت بیمار انجام می شود.

سن مناسب برای بلفاروپلاستی

 معمولا انجام بلفاروپلاستی سنی مشخصی ندارد چرا که پف و افتادگی پلک همیشه به دلیل افزایش سن نیست و گاهی اوقات ممکن است که فرد به صورت ژنتیکی دارای این مشکلات باشد. برای افراد بالای ۴۰ سال، نتیجه حاصل از جراحی می‌تواند ۱۰ الی ۱۲ سال ماندگاری داشته باشد. پس از گذشت این سال‌ها دوباره احتمال جمع شدن و افتادگی پوست پلک وجود دارد که امری کاملا طبیعی است.

این عمل مناسب افرادی است که قصد اصلاح و رفع پف زیر چشم یا گودی و جوان‌سازی چهره‌ی خود را دارند؛ علاوه‌بر این همان‌طور که پیش‌تر گفته شد در برخی موارد به دلیل افتادگی شدید در پلک بالا، دید فرد دچار مشکل شده و بلفاروپلاستی جنبه‌ی درمانی پیدا می کند اما به‌طورکلی در مورد مناسب بودن این جراحی این‌طور می‌توان گفت افرادی که در قسمت بالایی پلک‌ها دارای برآمدگی، پوست افتاده، اضافه و یا پف‌کرده هستند کاندیدای مناسبی برای این نوع جراحی به‌شمار می‌آیند؛ همچنین وجود توده‌ی چربی و چروک‌های ریز کاغذی در اطراف بخش پایینی پلک‌ها نیز علت مناسبی برای انجام این جراحی به‌حساب می‌آید.

مراقبت های قبل و بعد از عمل بلفاروپلاستی

عمل جراحی بلفاروپلاستی با کمک بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. گاهی اوقات نیز جراح از داروی آرام‌بخش به صورت خوراکی یا تزریقی برای بیمار استفاده می‌کند. پیش از انجام جراحی باید مراقبت‌های زیر را به طور دقیق انجام دهید:

 • از مصرف هرگونه داروی ضد‌انعقادی، رقیق‌کننده خون و برخی مسکن‌ها به مدت یک الی دو هفته قبل از انجام عمل خودداری کنید. این داروها خونریزی را افزایش می‌دهند.
 • داروهای ضروری مانند داروی فشار خون را صبح روز عمل با مقدار کمی آب مصرف کنید.
 • روز جراحی نباید از هیچگونه لوازم آرایشی استفاده کنید.
 • تا چند ساعت پس از انجام جراحی بلفاروپلاستی ممکن است به مراقبت نیاز داشته باشید.
 • تا ۲۴ ساعت پس از انجام عمل باید هر یک ساعت یکبار به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه کمپرس سرد بر روی نواحی عمل شده قرار دهید تا کبودی و تورم کاهش یابد. در روز دوم نیز باید هر چند ساعت یکبار از کمپرس سرد استفاده کنید. برای اینکه روند بهبودی سریع‌تر شود می‌توانید پس از گذشت ۴۸ ساعت از بلفاروپلاستی، از کمپرس گرم نیز کمک بگیرید.
 • پس از انجام عمل بلفاروپلاستی، چشم فرد نسبت به نور حساس خواهد شد و همچنین دچار تاری دید می‌شود. حساسیت و تاری دید با گذشت حدود ۲ روز، خودبه‌خود برطرف خواهد شد اما در صورت ادامه دار شدن تاری دید این مسئله را با پزشک مطرح کنید.
 • پس ‌از انجام جراحی بلفاروپلاستی در هنگام قرارگیری در معرض نور خورشید بایستی‌ از عینک آفتابی استفاده کنید.
 • حدودا پس از گذشت یک هفته از جراحی بلفاروپلاستی شخص قادر است تا امور روزمره‌ی خود را بدون مشکل، انجام دهد.

دوره نقاهت عمل بلفاروپلاستی تا چند هفته به طول می‌انجامد و در این زمان ممکن است علائمی مانند: تورم، قرمزی و کبودی را در ناحیه جراحی شده تجربه کنید که جای نگرانی ندارند و پس از گذشت چند روز به طور کامل بهبود می‌یابند.

بهترین جراح بلفاروپلاستی

اگر به دنبال بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران هستید بهتر است از  ویژگی‌های یک جراح بلفاروپلاستی خوب آگاه شوید تا انتخاب بهتری داشته باشید. یک جراح متخصص بلفاروپلاستی باید دارای ویژگی های زیر باشد.

 • قابل اعتماد و اطمینان بودن
 • رضایت بالای مراجعین
 • سابقه عمل های موفق بسیار
 • بهره مندی از تخصص و تبحر لازم
 • مطلع کردن بیمار از تمام مراحل و فرایندهای عمل
 • به روز بودن و برخورداری از دانش کافی
 • دلسوز بودن

دکتر آرزو خوانساری نیا فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی و متخصص گوش، حلق و بینی از مطرح ترین جراحان بلفاروپلاستی در تهران به شمار می رود. ایشان دارای سال ها سابقه فعالیت و انجام عمل‌های درمانی و زیبایی بیشماری است. علتی که باعث شده تا بتوان از ایشان به عنوان بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران نام برد درصد بالای رضایت بیماران از عمل و مراحل درمان است که نتیجه تخصص و تبحر بالای ایشان، مسئولیت پذیری در قبال بیمار، مشاوره، کادر درمانی متخصص و… می باشد، اگر به دنبال بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران هستید پیشنهاد می‌کنیم حتما از طریق شماره های موجود در سایت برای دریافت نوبت و مشاوره اقدام کنید.

هزینه بلفاروپلاستی

هزینه جراحی بلفاروپلاستی نیز همانند سایر جراحی‌ها مبلغ مشخص و ثابت ندارد و تحت‌تأثیر عوامل گوناگونی قرار دارد چرا که هزینه کلینیک و دستمزد پزشکان با هم متفاوت است؛علاوه بر این هزینه جراحی پلک بالا با هزینه جراحی پلک پایین متفاوت است و اگر هر دو پلک نیاز به جراحی داشته باشند قطعا این هزینه بیشتر خواهد شد. هزینه‌های جانبی که برای این عمل باید پرداخت کنید شامل هزینه‌های آزمایش و هزینه‌های مربوط به دارو هستند. پس از انجام بلفاروپلاستی سریعا می‌توانید به خانه برگردید و روند بهبودی را در منزل طی کنید.

 بلفاروپلاستی نوعی عمل زیبایی است که افتادگی و پف پلک را برطرف می‌کند و چشمانی زیبا و جذاب به شما هدیه می‌دهد و به رفع چین و چروک پلک و درمان مشکلات بینایی ناشی از افتادگی پلک هم کمک می کند. انجام عمل بلفاروپلاستی در یک مرکز تخصصی و حضور و همراهی پزشک و کادر درمانی مجرب درصد بالایی از موفقیت و رضایت بیمار از عمل می‌شود، چنانچه به دنبال یک پزشک و کلینیک تخصصی برای جراحی بلفاروپلاستی هستید پیشنهاد می‌کنیم حتما با کلینیک دکتر آرزو خوانساری نیا تماس بگیرید.

دکتر آرزو خوانساری نیا

 

 • بلفاروپلاستی چیست؟
 • بلفاروپلاستی جنبه درمانی دارد یا زیبایی؟
 • عوارض احتمالی بلفاروپلاستی چیست؟
 • آیا انجام بلفاروپلاستی سن خاصی دارد؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button