جراحی بینی وی | شنبه – چهارشنبه : از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب

کلینیک جراحی بینی وی

دکتر آرزو خوانساری نیا متخصص کلینیک جراحی بینی وی دارای تخصص در حوزه بینی، گوش، حلق و جراح زيبايی بينی می باشند؛ ایشان یکی از بهترین جراح گوش و جراح بینی در تهران هستند و توانستند از دانشگاه علوم پزشكی با اخذ رتبه ٢١٥ كشوری فارغ التحصيل شوند؛ دکتر خوانساری نیا دوره عمومی شان را سال 1386 با رتبه دوم به پایان رساندند؛ ایشان دوره تخصصی گوش و حلق و زيبايی بينی شان را در دانشگاه علوم پزشكی تبريز به پایان رساندند؛ وی در بهترین کنگره ها و اجتماع های مختلف عضو بوده اند و توانسته اند افتخارات بسیار زیادی برای خود به ارمغان بیاورند؛ دکتر خوانساری نیا تجربه و سابقه بسیار درخشانی برای خود اخذ کرده اند.ايشان جز معدود جراحاني هستند كه از سبك فوق العاده پيشرفته v)وي) درجراحي هاي خود استفاده ميكنند.

بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

بهترین جراح بینی گوشتی در تهران همواره دارای ویژگی های منحصر به فردی است که از جمله آن ها تبحر در شناخت نوع بینی و انتخاب بهترین فرم برای عمل آن است. بازگشت بینی های گوشتی به حالت قبل از عمل یکی از رایج ترین مشکلاتی است که بسیاری از افراد مدتی پس از جراحی بینی با آن روبرو می شوند. همین امر سبب می شود تا لزوم انجام عمل های ترمیمی برای بهبودی این بازگشت از سوی بیماران انتخاب شود.

ترمیم ها عمدتا سبب تغییر حالت بینی و نارضایتی فرد از انجام آن می شود. به همین منظور انتخاب یک جراح ماهر بینی گوشتی می تواند از این مشکلات جلوگیری کند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با بهترین جراح بینی گوشتی در تهران آشنا کنیم و پیرامون موضوعات زیر اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم:

آنچه خواهید خواند...

آشنایی با ویژگی های بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

یکی از رایجترین سوالاتی که اکثر افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند و تمایل به رفع عیوب و ناتوازنی آن هستند می پرسند این است که بهترین جراح بینی گوشتی چه ویژگی هایی دارد و یا این که چگونه بهترین دکتر جراح بینی گوشتی را انتخاب کنیم؟ برای پاسخ به این سوال می بایست بگوییم، بهترین و ماهرترین متخصصان و جراحان بینی همواره دارای ویژگی هایی هستند که در زیر می توانید آن ها را مشاهده فرمایید:

 • یک جراح بینی با تجربه می بایست مهارت کافی در شناخت نوع بینی و انتخاب بهترین فرم و مدل را مخصوصا در مدل های گوشتی داشته باشد.
 • جراح بینی گوشتی می بایست انتظارات فرد از این عمل را با بررسی مدل بینی مورد نظر فرد و میزان تحقق عمل و دستیابی به آن در بهترین شرایط ممکن برآورده کند.
 • داشتن هنر و خلاقیت در ضمن ارائه مدل های پیشنهادی از ویژگی های اصلی جراحان برتر بینی های گوشتی است.
 • ارائه نمونه کارهای قبلی و شناساندن شرایط و نحوه عمل بینی گوشتی از سوی متخصص جراحی بینی گوشتی به بیمار سبب اعتماد و اطمینان خاطر او می شود.
 • رعایت نهایت دقت و ظرافت و توجه به درستی و صحت مسیر های تنفسی پس از عمل نیز از دیگر ویژگی هایی است که از یک جراح بینی انتظار می رود.

مطلب پیشنهادی: بهترین جراح بینی در تهران کیست؟

بینی گوشتی چیست؟

بینی افراد متناسب با نوع و ساختار حداکثری آن به دو نوع بینی گوشتی و بینی استخوانی تقسیم می شود. بینی های استخوانی دارای زائده های استخوانی و محکم بر روی خود هستند. اما بینی های گوشتی همواره دارای اضافه بافت چربی و گوشت در کناره های لبه بینی و یا روی نوک بینی هستند. بافت غضروفی و اسکلتی مملو از چربی و بافت گوشتی در بینی های گوشتی سبب نافرمی و ناهماهنگی آن در میان اجزای صورت است. از دیگر ویژگی هایی که می توان برای بینی های گوشتی برشمرد موارد زیر است:

 • بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم در ناحیه اطراف نوک بینی هستند.
 • پوست بینی گوشتی همواره دارای منافذ باز است.
 • بینی های گوشتی دارای لبه یا پره های گوشتی و ضخیم هستند.
 • در بینی های گوشتی نوک آن بزرگ تر از سایر قسمت ها است.
 • پهن بودن بینی نماد دیگری از بینی گوشتی است.

بهترین روش جراحی بینی گوشتی

برای جراحی بینی های گوشتی معمولا متخصصان و جراحان اقدام به انتخاب روش هایی می کنند تا توسط آنان اسکلت غضروفی بینی تقویت شود و فشاری که ناشی از پوست ضخیم بینی است کاهش یابد. در طی این عملکرد پهنای بینی از کناره ها با کوچکتر کردن عرض آن کاهش می یابد و بینی دارای نوک برجسته تر و فرم بهتری می شود. معمولا بینی هایی که دارای گوشت کمتری هستند نتایج بهتری پس از عمل می گیرند و باقی ماندن زیبایی آنان با عدم ایجاد ورم طولانی تر خواهد بود. در زیر می توانید بهترین روش جراحی بینی گوشتی و تکنیک های انجام آن را مشاهده فرمایید:

 • انجام عمل زیبایی بینی گوشتی بر اساس تقویت اسکلت و استخوان های بینی است.
 • حذف غضروف ها و گوشت های اضافه نوک بینی و کوچک کردن پره های آن از مهمترین اقداماتی است که جراح بینی گوشتی مد نظر قرار می دهد.
 • در صورتی که این دو اقدام یعنی تقویت استخوان و غضروف ها و حذف گوشت های اضافه به مقدار صحیح و به روش درست انجام نشود، فرم بینی پس از مدتی دوباره به شکل اولیه در خواهد آمد.
 • عمل زیبایی بینی گوشتی به دلیل داشتن حساسیت فوق العاده، سخت تر از عمل بینی های استخوانی است و نیاز به انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی برای این اقدام لازم و ضروری است.
 • علاوه بر انتخاب بهترین روش جراحی بینی گوشتی، توضیحات متخصص عمل زیبایی بینی به منظور برخورداری بیمار از فهم درست و منطقی از وضعیت بینی‌اش و داشتن انتظار معقولانه پس از عمل جراحی نیز لازم و ضروری است.
 • ارائه نمونه های سه بعدی و شبیه سازی صورت پس از عمل بینی به بیماران کمک زیادی در تصمیم گیری برای جراحی و یا انتخاب نوع و مدل بینی خود در هنگام تصمیم گیری می کند.

در عمل بینی گوشتی چه اقداماتی انجام می شود؟

مراحلی که بهترین جراحان بینی گوشتی در تهران و یا شهرستان ها برای مراجعان خود انجام می دهند عمدتا شامل موارد زیر است:

 • در شروع فرآیند جراحی بینی های گوشتی معمولا متخصص مربوطه اقدام به ایجاد برش هایی در داخل و پره های بینی می کند.
 • همچنین برشی روی کلوما یا پایه میان سوراخ های بینی نیز انجام می شود.
 • پس از آن غضروف‌ها و استخوان های اضافی که وجود دارند برداشته می شوند و غضروف های جدید در مناطقی که نیاز به جایگزینی دارند گذاشته می شوند.
 • ممکن است طی این فرآیند غضروف از گوش و یا دنده فرد برداشته شود تا به صورت طبیعی جایگزین شود.
 • همچنین از غضروف های بینی فرد که استحکام بیشتری دارند برداشته می شود و در قسمت های ضعیف تر استفاده می شود.
 • در این مرحله بافت چربی به حد مورد نیاز کاهش می یابد و با استفاده از تجهیزات پیشرفته اندازه سوراخ ها و تیغه بینی مورد بررسی قرار می گیرد.
 • نهایتا مسیر های اکسیژن رسانی بررسی می شوند و محل های باز شده پس از اندازه گیری دقیق با استفاده از بخیه های جذبی بسته می شوند.
 • مطلب پیشنهادی: عمل جراحی بینی بصورت طبیعی چیست؟

چرا جراحی بینی گوشتی به نسبت سایر بینی ها مشکل تر است؟

یکی از تصوراتی که بیماران پیش از انجام عمل زیبایی بینی گوشتی دارند این است که عمل بینی های استخوانی ریسک پذیر تر و سخت تر از بینی های گوشتی است. واقعیت از این قرار است که همواره افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند مستعد تر برای بازگشت فرم بینی شان به حالت قبلی می باشند. استفاده از مراقبت های ویژه و عمل به دستورات متخصص جراح برای مدت بیشتر و با حساسیت بالاتر برای بینی های گوشتی ضروری تر است.

برای دریافت مشاوره رایگان شماره خود را وارد کنید.


  این موضوع نباید باعث استرس و نگرانی کسانی شود که تصمیم به عمل زیبایی بینی خود از نوع گوشتی دارند. امروزه روش ها و تکنیک های بسیار نوین و کارآمدی به کمک متخصصان جراحی بینی آمده تا بتوانند یک عمل موفق از جراحی بینی گوشتی برای بیماران خود را انجام دهند.

  با رعایت تمامی احتیاط های پیش از عمل و برخورداری از بهترین جراح بینی گوشتی در تهران و یا سایر شهرستان ها می توان نتیجه عمل را تا حدود بسیار زیادی مطابق با انتظار خود قلمداد کرد و با رسیدگی درست به بینی و انجام فرآیند چسب زدن و پرهیز از فعالیت های ورزشی و یا تحرک زیاد در بازه های زمانی دو ماهه پس از عمل جراحی، از عدم بازگشت پذیری بینی به فرم قبلی اطمینان حاصل کرد.

  علل بازگشت نتیجه بینی گوشتی پس از جراحی

  تعدادی از افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند و دارای بینی های گوشتی بودند پس از مدتی شاهد بازگشت بزرگی و ماندگاری ورم بینی خود هستند. پارامترهای زیادی می تواند به عنوان علل این رویداد مد نظر قرار گیرد. استفاده نکردن از چسب ها در مدت تعیین شده توسط متخصص و عدم مراجعه به جراح در زمان های منظم و تجویز شده، می تواند موثرترین علل این پدیده باشند.

  افتادگی نوک بینی و کشیده شدن آن به سمت پایین نیز از دیگر مشکلاتی است که در یک عدم غیر موفق جراحی بینی گوشتی در برخی از موارد شاهد آن هستیم. تمامی این موارد مرتبط با عدم توجه درست به دستورات متخصص زیبایی بینی است و به دلیل عدم تقویت بینی پس از عمل جراحی است.

  بهترین جراح بینی گوشتی همواره راهنمایی های کاملی پیرامون نگهداری و تقویت بینی به مراجعان و بیماران خود ارائه می دهد و با اقدامات به موقع و درست، تضمین کننده صحت و سلامت و زیبایی بینی گوشتی پس از عمل جراحی زیبایی است.

  رینوپلاستی بینی گوشتی چیست؟

  رینو پلاستی اصطلاحی رایج است که معنای آن همان عمل جراحی زیبایی بینی است. رینوپلاستی بینی گوشتی نیز به معنای عمل زیبایی بینی برای بینی های گوشتی می باشد. در این عمل تراشیدن بخش های اضافه بینی و توجه به مسیر های تنفسی از مهمترین اقداماتی است که یک جراح بینی ماهر می بایست به آن توجه کافی داشته باشد. از جمله اقداماتی که هر فرد می بایست پس از عمل رینوپلاستی بینی گوشتی خود انجام دهد موارد زیر است:

  • پس از عمل رینوپلاستی بینی گوشتی هر فرد ملزم به مراجعه به پزشک به مدت ۴ هفته پشت سر هم در یک زمان خاص است.
  • در صورت عدم وجود مشکل برای بینی و عدم نیاز برای مراجعه های کوتاه مدت، هر فرد می بایست هر ماه برای سه بار پشت سر هم به پزشک مراجعه کند.
  • پس از سه ماه نهایتا افراد می بایست هر سه ماه یکبار به متخصص و جراح بینی‌شان مراجعه کنند.
  • در سال های بعدی مراجعه شش ماه یکباری نیز کفایت می کند.

  مزایای انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی

  طبیعتا برخورداری از مهارت و دانش یک جراح متبحر و کارآزموده در زمینه عمل بینی گوشتی می تواند تضمین کننده موفقیت عمل و عدم بازگشت به حالت قبل پس از عمل باشد. مهمترین دست آورد انتخاب بهترین جراح بینی های گوشتی همین دستیابی به رضایت بیمار و عدم بروز مشکلات تنفسی و یا ماندگاری تورم است. در زیر می توانید دیگر مزایایی که با انتخاب بهترین جراح بینی های گوشتی می توانید کسب کنید را مشاهده نمایید:

  • جراحان موفق بینی های گوشتی عمدتا می توانند تمامی ایرادات بینی را رفع کنند.
  • یک جراح بینی گوشتی با تجربه و با اخلاق، سلامتی بیمارش را در اولویت قرار می دهد و ضامن روحیه و سلامت اوست.
  • شناخت درست پوست و بافت بینی گوشتی می تواند منجر به عمل موفق آن شود که این امر نیازمند تخصص و مهارت جراح است.
  • متخصصان جراحی بینی همواره می بایست آزمایش های لازم را برای قبل از عمل و پس از آن برای بیمارشان در نظر بگیرند تا سلامت او به خطر نیفتد.
  • رعایت تناسب بینی با سایر اجزای صورت پس از عمل آن یکی از مهارت های هنرمندانه متخصص و جراح بینی گوشتی است.

  برای دریافت مشاوره رایگان شماره خود را وارد کنید.


   • برای انتخاب بهترین دکتر بینی گوشتی در تهران چه باید کرد؟

    همواره یافتن بهترین جراح بینی گوشتی در تهران و یا شهرستان ها نیاز به جستجوی زیاد و گرفتن اطلاعات خاص هر جراح دارد. روتین یافتن بهترین دکتر عمل بینی گوشتی این است که در میان دوستان و آشنایان کسانی که این عمل را انجام داده اند و رضایت کامل از عمل خود داشته اند را بیابید و جراح آنان را بشناسید. همچنین می توان با سرچ و جستجو در اینترنت لیست بهترین جراح بینی را در هر شهری یافت. همچنین پس از یافتن نام و آدرس متخصصان جراحی بینی های گوشتی لازم است به مطب این متخصصان مراجعه حضوری کرد و از بیمارانی که آنجا حضور دارند پیرامون مهارت و توانمندی جراح مورد نظر سوال کرد.

    با بررسی موارد زیر می توانید اطمینان بیشتری در انتخاب بهترین دکتر عمل بینی گوشتی داشته باشید:

    • بررسی مدرک پزشکی جراح بینی و اطمینان از تخصص و مهارت او
    • بررسی میزان تجربه در عمل جراحی و رضایت بیماران قبلی
    • درخواست دیدن نمونه کارهای کاتالوگی یا افراد واقعی
    • یافتن سبک بینی شبیه به شما و بررسی تغییرات پس از عمل
    • برقراری یک جلسه مشاوره قبل از عمل بینی و پرسیدن سوالات و گرفتن پاسخ ها
    • بررسی شیوه جراحی پزشک و میزان بهره‌مندی او از دانش و تکنیک های نوین جراحی بینی های گوشتی
    • بررسی میزان توانمندی جراح در ایجاد هماهنگی میان اجزای صورت

     

    بهترین سن برای عمل جراحی بینی گوشتی

    یکی از مهمترین ابهاماتی که در زمینه با عمل بینی گوشتی برای والدین و یا خود فرد ایجاد می شود این است که بهترین سن برای عمل جراحی بینی گوشتی چه سنی است؟ بسیاری از متخصصان و جراحان با تجربه و کارآزموده بر این باورند که بهترین سن برای عمل جراحی بینی گوشتی در دختران بعد از ۱۴ سالگی و در پسران بعد از ۱۷ سالگی است. اما برخی پارامترهای دیگر نیز می تواند روی این اعداد تاثیر گذار باشد. برای مثال برخی از جراحان به پسران کمتر از ۱۸ سال پیشنهاد می کنند پس از انجام خدمت سربازی اقدام به جراحی بینی کنند تا میزان مراقبت بیشتر و دقیق تر و احتمال آسیب دیدگی بین‌شان در حین خدمت سربازی کمتر شود.

     

    روند بهبودی پس از عمل بینی گوشتی

    بینی های گوشتی عمدتا زمان بیشتری برای ترمیم و نقاهت نیاز دارند. همچنین پس از عمل جراحی این بینی ها مستعد تورم و بازگشت به حالت قبلی بیشتر از سایر بینی ها هستند. اما در کل می توان گفت روند بهبودی پس از عمل بینی گوشتی مشابه سایر بینی هاست و مراحل درمانی آن شامل موارد زیر است:

    • برای دیدن نتیجه عمل جراحی بینی گوشتی می بایست مدت زمان طولانی تری بگذرد.
    • پس از عمل نوک بینی عمدتا دارای حساسیت بسیار زیادی است و می بایست مراقبت زیادی از آن شود.
    • بی حسی موجود در اطراف بینی و نوک آن در بینی های گوشتی پس از عمل رایج است.
    • ممکن است تا دوماه بینی فرد بی حس باشد و ورم اولیه به قوت خود پایدار بماند.
    • در بسیاری از موارد نتیجه عمل بینی گوشتی تا یک سال نیز به طول می انجامد.
    • بروز خونریزی و عفونت در ناحیه مورد جراحی نیز در برخی از افراد شایع است و نیاز به تجویز دارو از سوی پزشک دارد.
    • حساسیت های دارویی به مواد بیهوشی ممکن است روند بهبودی را با تاخیر همراه سازد.
    • پس از عمل به مدت یک هفته از جویدن مواد غذایی سخت و خشک پرهیز کنید ولی پس از یک هفته مجاز به استفاده از آن ها هستید.

     

    قبل از عمل بینی گوشتی چه کارهایی انجام دهیم؟        

    در فرآیند جراحی بینی های گوشتی همواره یکسری از مراقبت های پیش از عمل وجود دارد که توجه به آن ها می تواند موفقیت این عمل را تا حدود زیادی تضمین کند. رعایت بهداشت و یا انجام آزمایشاتی که متخصص و جراح مربوطه پیشنهاد داده است، از مراقبت های قبل از عمل جراحی زیبایی بینی است. در ادامه می توانید تمامی مواردی که برای مراقبت قبل از عمل بینی گوشتی لازم است انجام دهید را مشاهده فرمایید:

   • بهتر است روز قبل از عمل و یا چند ساعت قبل از عمل بینی هر فرد استحمام کرده و با صابون بدن خود را ضد عفونی کند.
    • در روز عمل بهتر است یک ساعت قبل از شروع جراحی هر فرد در بیمارستان باشد.
    • به همراه داشتن کلیه مدارک پزشکی و آزمایشاتی که جراح برای بیمار تجویز کرده در زمان مراجعه به بیمارستان الزامی است.
    • از آرایش کردن و یا استعمال کرم ها و یا سایر مواد آرایشی در روز عمل خودداری فرمایید.
    • استفاده از آسپرین به مدت ده روز پیش از عمل جراحی ممنوع است.
    • داشتن همراه برای عمل جراحی می تواند تضمین کننده آسایش و آرامش فرد باشد.
    • عدم به همراه داشتن زیور آلات و اشیاء گرانبها در موقع مراجعه به بیمارستان لازم و ضروری است.
    • در اختیار داشتن تمامی داروهای مصرفی قبلی برای بیماران لازم است.
    • بهتر است از شب قبل از عمل مواد غذایی دیر هضم و یا وعده های سنگین غذایی حذف شوند تا خللی در روند بیهوشی ایجاد نشود.
    • استفاده از مواد غذایی دارای کربوهیدارت غنی و نگهدارنده ها پیش از عمل ممنوع است.
    • استفاده از میوه ها و سبزیجات تازه و پروتئین های گیاهی مانند حبوبات و دانه های آجیلی بسیار مناسب است.
    • نوشیدن و استفاده از مایعاتی که در آن ها کافئین و الکل وجود دارد ممنوع است.
    • استفاده از مکمل های دارویی و غذایی پیش از عمل جراحی به مدت ۲۰ روز ممنوع است.
    • مصرف سیگار و یا سایر دخانیات پیش از عمل جراحی ممنوع است.
    • روزهای قبل از عمل جراحی در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و یا از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
    • تمامی مشکلات و بیماری های قبلی می بایست تحت نظر جراح باشند و با توجه به آن ها جراحی انجام شود.
    • تمامی اعضا صورت و بافت های عضله ای بینی می بایست در روز عمل سالم باشند.
    • تمامی محصولات دارویی که سبب رقیق شدن خون می شوند می بایست از ده روز قبل ممنوع المصرف شوند.

   مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

   پس از عمل جراحی بینی گوشتی هر فرد می بایست اقداماتی که متخصص و جراحش برای او تجویز کرده را با دقت و به صورت کامل انجام دهد. پرهیز از انجام کارهای سنگین و یا پیاده روی های ممتد و طولانی مدت از این جمله است. مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی گوشتی اهمیت زیادی در موفقیت عمل دارد و هر کس لازم است نسبت به آن توجه کافی را مبذول کند. در زیر می توانید مهمترین اقدامات و مراقبت های پس از عمل بینی گوشتی را مشاهده فرمایید:

   • پس از عمل هر بیمار می بایست به مدت یک روز کامل از کمپرس یخ استفاده کند.
   • استفاده از البسه گشاد و راحت و نخی می تواند میزان تعرق فرد را کاهش دهد و دمای بدن او را تنظیم کند.
   • استفاده از غذاهای نرم و آبکی می تواند از بروز یبوست و نیاز به فشار برای اجابت مزاج جلوگیری کند.
   • هر گونه فشار و یا زور زدن برای انجام امور شخصی ممنوع است.
   • عطسه کردن و یا سرفه کردن پس از عمل جراحی بینی گوشتی به شدت ممنوع است و در صورت وقوع بیمار می بایست در نهایت آرامش با دهان باز این کار را انجام دهد.
   • استفاده از غذاهای شور می تواند تورم موجود در ناحیه بینی را مقاوم تر و طولانی مدت تر کند.
   • مصرف پروتئین ها و اسید آمینه ها برای کاهش تورم و ترمیم جای زخم ها لازم و ضروری است.
   • استفاده از گوشت بدون چربی و تخم مرغ و ماهی می توان بهترین گزینه برای وعده های غذایی باشد.
   • استفاده از حبوبات و گیاهان برگ سبز نیز سلامت دستگاه گوارش پس از عمل را تضمین می کند.
   • نوشیدن هشت لیوان آب به جز آب میوه و یا سوپ ها برای فردی که عمل جراحی بینی کرده لازم و ضروری است.
   • مسواک زدن پس از عمل جراحی می بایست تنها با مسواک نرم و بدون حرکت شدید فک بالا باشد.
   • خیس شدن و یا رطوبت در ناحیه جراحی می تواند تاثیرات منفی روی روند عمل بگذارد.
   • گرمای زیاد و یا خوابیدن روی پشتی کوتاه می تواند فرم بینی را تغییر دهد.
   • استفاده از هر گونه عینک سبب تغییر فرم بینی می شود.
   • پس از عمل تا یکسال فرد نباید شیرجه زدن در آب استخر و یا پیاده روی سنگین و فعالیت های ورزشی را انجام دهد.

   قیمت عمل بینی گوشتی در تهران

   برای تعیین قیمت عمل بینی گوشتی در تهران و یا هر شهر دیگری، فاکتورهای بسیار زیادی می بایست بررسی شوند. این فاکتورها عمدتا شامل نوع بینی هر فرد و نیاز به اقدامات جراحی برای ترمیم و زیبایی آن است. همچنین موقعیتی که فرد در آن جا اقدام به عمل می کند اعم از بیمارستان های دولتی و یا خصوصی و یا کلینیک های تخصصی می توانند بر روی این قیمت تاثیر گذار باشند. سابقه جراح بینی و همچنین هزینه هایی که مربوط به اتاق عمل می شود و عکس برداری های حین عمل و یا پس از آن نیز می تواند روی قیمت عمل بینی تاثیر گذار باشد.

   برای اطلاع از قیمت عمل بینی گوشتی در تهران و یا شهر خود بهتر است با مراجعه به منشی جراح و یا ایراد سوال در جلسه مشاوره پیش از عمل، از آن مطلع شوید.

   چرا بعد از عمل بینی گوشتی ورم ایجاد می شود؟                  

   همانطور که به آن اشاره کردیم پس از عمل بینی های گوشتی و حتی بینی های استخوانی، ممکن است تورم در این ناحیه ایجاد شود. این ورم‌ها عمدتا به دلیل عمل جراحی و زخم هایی است که در ناحیه بینی ایجاد شده اند. اما شدت و ماندگاری این ورم ها فاکتور دیگری است که تحت تاثیر عوامل زیر تعیین می شود:

   • نوع عمل بینی و نوع بینی می تواند تاثیر زیادی بر بروز و ماندگاری ورم داشته باشد.
   • بینی های گوشتی بهترین گزینه ها برای بروز ورم پس از عمل هستند.
   • افرادی که زخم هایشان به دلیل ژنتیکی دیرتر بهبود می یابد شاهد وجود ورم در زمان طولانی تری هستند.
   • در صورتی که بینی گوشتی در حین عمل زمان بیشتری برای رفع عیوب نیاز داشته باشد، زمان نقاهت و رفع ورم نیز طبیعتا بیشتر خواهد بود.
   • کاهش و یا رفع تورم بینی به زمانی در حدود ۶ ماه تا دو سال نیاز دارد.
   • در برخی از موارد این زمان ممکن است در افراد دارای ژنتیک بد درمان، تا سه سال نیز ادامه یابد.

   برای دریافت مشاوره رایگان شماره خود را وارد کنید.


    راه های کاهش ورم بینی گوشتی پس از عمل

    وجود ورم در بینی های گوشتی پس از عمل زیبایی یکی از مشکلات رایجی است که افراد با آن روبرو هستند. یک جراح با تجربه بینی گوشتی معمولا برای کاهش این ورم اقدامات مختلفی انجام می دهد. یکی از رایج ترین این اقدامات تزریق کورتون است. خاصیت کورتون در هنگام تزریق به بافت بینی های گوشتی این است که در بافت زیر پوست نفوذ می کند و سبب تخریب آن ها می شود. این امر می تواند در کنار سایر روش ها سبب کاهش ورم بینی پس از عمل جراحی شود.

     

    مدل های رینوپلاستی بینی                                     

    رینوپلاستی بینی به دسته های مختلفی تقسیم می شود. متناسب با نوع بینی و عمل مورد انتظار فرد، مدل های رینو پلاستی متفاوت خواهد بود. رینوپلاستی بینی گوشتی به معنای عمل زیبایی بینی گوشتی است که در جریان آن متخصص و جراح بینی گوشتی اقدام به برداشتن بافت های اضافی و غضروف هایی می کند که سبب نافرم شدن بینی شده اند. همچنین در برخی از موارد رینوپلاستی به مدلی گفته می شود که فرد انتظار دارد بینی اش شبیه آن شود. از انواع رینوپلاستی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

    • رینوپلاستی طبیعی: در این روش که یکی از شایع ترین و پر طرفدار ترین رینوپلاستی ها است، بیماران در صدد آنند که بینی شان به صورت کاملا طبیعی و با هدف حذف اشکالات و عیوب مورد عمل زیبایی قرار گیرد. در این روش نوک بینی فرد به سمت بالا نمی رود و حالت های عروسکی و یا فانتزی روی بینی اعمال نمی شود. فرد از این جراحی انتظار دارد چهره طبیعی خودش حفظ شود و تنها قرینگی و هماهنگی بینی با سایر اعضای صورت حاصل شود. جراحی بینی گوشتی به صورت طبیعی یکی از پر طرفدار ترین انواع رینوپلاستی طبیعی است که می بایست حتما توسط بهترین جراح بینی گوشتی در تهران و یا شهرستان های دیگر انجام شود.
    • رینوپلاستی فانتزی: در روش فانتزی بیماران خواستار تغییر فرم بینی و شکل گیری بر اساس یکی از مدل های ارائه شده توسط متخصص جراح هستند. همانطور که به آن اشاره کردیم بینی های گوشتی حساسیت بالاتری برای تبدیل به بینی فانتزی دارند زیرا پس از عمل ممکن است شکل قبلی بازگردد و تورم موجود در این ناحیه برطرف نشود. اما یک متخصص و جراح ماهر بینی گوشتی می تواند بر اساس تجربه و مهارتی که دارد، با دقت و حساسیت بیشتر بینی گوشتی را به مدل های مورد نظر بیمار که در رده فانتزی قرار می گیرد جراحی کند.
    • رینوپلاستی نیمه فانتزی: ایجاد قوس و حالت های مختلف روی بینی در رینوپلاستی نیمه فانتزی رایج است. بیشتر بیماران خواستار ایجاد انحنای کوچکی روی بینی خود هستند که در ادامه به نوک بینی که به صورت سر بالا است برسد. در بینی های گوشتی به دلیل این که غضروف ها از استحکام بالایی برخوردار نیستند، این عمل به صورت کاملا تخصصی و با صلاحدید جراح بینی های گوشتی می بایست انجام شود. بهترین دکتر جراح بینی گوشتی در تهران و یا شهرهای دیگر معمولا در هنگام اقدام برای عمل زیبایی بینی های گوشتی به روش نیمه فانتزی به اصول و اجزای صورت توجه ویژه می کند و مدل های امن و قابل اجرا را به شما پیشنهاد می کند.

    انواع روش‌های جراحی بینی گوشتی

    برای جراحی بینی هایی که بافت گوشتی دارند جراحان عمدتا دو روش کلی را مد نظر قرار می دهند. این روش ها شامل روش باز برای عمل و روش بسته است. تفاوت شایع این دو روش این است که در محلی که قرار است عمل انجام شود ممکن است نیازی به باز شدن پوست وجود نداشته باشد و به همین دلیل از روش بسته استفاده می شود. در زیر می توانید ویژگی های دو روش را مشاهده فرمایید:

    • جراحی بینی به روش باز: در این روش که روشی متداول است، برش های جدا کننده ای از پایین پره ها و لبه های بینی ایجاد می شود تا دسترسی به فضای داخلی امکان پذیر شود. این روش برای کسانی که نیاز به تغییرات بیشتر و ترمیمات اصولی بینی دارند مورد استفاده قرار می گیرد. ایجاد دید بهتر به‌واسطه برش هایی که در لبه های بینی انجام می شود و دسترسی به تیغه آن را بهتر می کند در روش باز در نظر گرفته می شود. از دیگر مزایایی که می توان برای روش باز برشمرد این است که در روش باز دید بهتری برای جراح ایجاد می شود و درصد خطای آن کمتر از روش بسته است. همچنین ایجاد قرینگی و تناسب در روش باز بیشتر است.
    • جراحی بینی به روش بسته: در جراحی های بسته معمولا متخصصان اقدام به عمل جراحی با استفاده از سوراخ های بینی بیمار بدون نیاز به شکافتن می کنند. جراحی بینی بسته برای کسانی که مشکلات زیادی در بینی خود ندارند و عیوب آن ها در حدود بسیار کم است مورد استفاده قرار می گیرد. روش جراحی بسته دارای ویژگی هایی است که از جمله آنان می توان به التهاب کمتر و دوران نقاهت سریعتر آن اشاره کرد. معمولا کسانی که دارای قوز های ملایم روی بینی هستند از این روش برای عمل جراحی آنان استفاده می شود. مدت زمان این عمل همچنین کمتر از روش باز است.

    چه عیوبی در جراحی بینی گوشتی برطرف می شود؟

    یکی از سوالات رایجی که برای افراد علاقمند به جراحی بینی از نوع گوشتی وجود دارد این است که چه عیوب و مشکلاتی با جراحی بینی برطرف می شود؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم مشکلات تنفسی و یا انحرافات بینی در عمل های جراحی عمدتا برطرف می شوند و یا افتادگی ها و پولیپ هایی که در این نواحی هستند با تشخیص و صلاحدید پزشک درمان می شوند. از شایع ترین مشکلاتی که با عمل جراحی بینی گوشتی امکان برطرف شدن آن ها وجود دارد موارد زیر است:

    • سوراخ های بینی عمدتا به صورت قرینه در می آیند.
    • انواع قوز های بینی و یا پهن بودن آن ها برطرف می شود.
    • سوراخ های بزرگ اصلاح می شوند و به اندازه استاندارد در می آیند.
    • مشکلات زیبایی نوک بینی برطرف می شوند.
    • انواع پولیپ های بینی و گرفتگی های تنفسی در عمل جراحی گوشتی برطرف می شود.
    • نا قرینگی بینی و وجود انحرافات همچنین عدم تناسب فاصله لب با بینی نیز اصلاح می شود.
    • شکستگی ها و تخریب استخوان بینی با عمل زیبایی بینی برطرف می شود.

    برای دریافت مشاوره رایگان شماره خود را وارد کنید.


     بهترین جراح بینی گوشتی مردانه در تهران                      

     بینی آقایان به دلیل داشتن غضروف های بیشتر و سایز و اندازه بزرگتر عمدتا دارای پیچیدگی های بیشتری برای عمل زیبایی است. در صورتی که عمل بینی گوشتی مردان با درایت و بررسی تمامی جوانب انجام نشود، توازن صورت به هم می ریزد و ممکن است نیاز به عمل های ترمیمی که عمدتا ناکارآمد و غیر مفید هستند احساس شود. یکی از مهمترین موضوعاتی که در زمینه جراحی بینی گوشتی مردانه مطرح است علاوه بر شکل ظاهری، سلامت و باز بودن مسیر های انتقال اکسیژن است. جسم مردان به دلیل بزرگتر بودن نیاز بیشتری به اکسیژن دارد و همین امر سلامت اندام بینی را ضروری می کند.

     اجزای صورت مردان نیز متناسب با ماهیت جنسیتی آنان درشت تر و بزرگ تر از بانوان است. گونه های مردان و فک آنان سایز بزرگتری دارند و می بایست برای جراحی بینی مردانه گوشتی، آناتومی و زیباشناسی خاصی از سوی بهترین جراح بینی گوشتی در نظر گرفته شود.

     پارامترهای مهمی که می بایست مد نظر افراد برای انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی مردانه در تهران قرار گیرد، سلامت و رضایت افرادی است که به یک جراح مراجعه می کنند و از جای بخیه ها و یا میزان شیب بینی خود راضی هستند. تخصص و مهارت یک جراح بینی گوشتی مردانه می تواند سبب عدم مشکلاتی از جمله بالا رفتن بیش از حد نوک بینی و یا کوچک شدن زیاد آن و عدم تناسب با سایر اجزای صورت شود.

      

     پرسش و پاسخ جراحی بینی گوشتی

     گرانترین دکتر عمل بینی در تهران کیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که همواره گرانتر بودن هزینه عمل جراحی دلیلی بر موفقیت و بدون خطا بودن آن نیست. چه بسا بیمارانی که با این تصور اقدام به انتخاب متخصصان و جراحانی کرده اند که نهایتا با هدف تامین مالی اقدام به جراحی بیمار کرده اند و در مراحل مختلف عمل متناسب با هزینه دریافتی اقدام به ادامه روند آن کرده اند. پس نمی توان گفت گرانترین دکتر عمل بینی در تهران و یا شهرستان های دیگر تضمین کننده موفقیت در عمل و رضایت بیمار است.

     • پس از عمل در چه صورتی می بایست حتما سریع و در غیر از زمان تعیین شده به پزشک مراجعه کنیم؟

     در صورتی که دارای خونریزی شدید و یا خونابه های ادامه دار بودید پس از عمل جراحی می بایست سریع به پزشک خود مراجعه کنید. داشتن سرگیجه های شدید و همچنین اسهال و تنگی نفس نیز از نشانه هایی است که لزوم مراجعه به پزشک را بیشتر می کند.

     • آیا پس از جراحی بینی گوشتی می توان از استامینوفن یا سایر مسکن ها استفاده کرد؟

     جراح مربوطه متناسب با نوع نیاز شما مسکن های مجاز را برای شما تجویز می کند. در صورتی که نیاز به مسکن های بیشتری داشتید فقط زیر نظر متخصص و جراحتان اقدام به مصرف آن کنید. همچنین باید در نظر داشته باشید که مسکن های مصرفی را با نوشابه های حاوی الکل همزمان مصرف نکنید.

     • آیا کشیدن سیگار و یا قلیان پس از عمل جراحی بینی ممنوع است؟

     سیگار و قلیان و سایر دخانیات سبب ورود نیکوتین به خون می شود. این امر سبب طولانی تر شدن روند درمان می شود و درمان زخم ها را با تاخیر همراه می کند.

     • برای تمیز کردن محل عمل و بخیه ها باید از چه پاک کننده هایی استفاده کرد؟

     بهترین روش برای تمیز کردن محل بخیه ها استفاده از گوش پاک کن هایی است که به آب اکسیژنه آغشته شده اند. پس از تمیز کردن بقایای خون های قبلی می بایست از پماد مخصوصی که جراح تجویز کرده استفاده شود.

     • چه کسانی نمی توانند عمل زیبایی بینی گوشتی را انجام دهند؟

     کسانی که دارای پولیپ های شدید و یا حساسیت های فوق زیاد هستند بهتر است از انجام عمل جراحی با وجود بینی گوشتی پرهیز کنند. همچنین کسانی که دارای اضافه وزن زیاد هستند و یا سن آن ها بالاتر از ۶۰ سال است با احتیاط بیشتر می بایست نسبت به انجام این کار اقدام کنند. دیگر کسانی که نباید عمل جراحی بینی را انجام دهند ورزشکاران ورزش های سنگین و کسانی هستند که مشکلات هموفیلی دارند.

     • بهترین جراحان بینی گوشتی در تهران چه کسانی هستند؟

     در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هیچ گاه نمی توان نام جراح خاصی را به عنوان بهترین جراح بینی گوشتی در تهران عنوان کرد زیرا هر متخصصی بنابر تجربه و عملکرد کاری خود دارای سوابق موفقیت زیادی است. برای انتخاب بهترین دکتر عمل بینی گوشتی در تهران پیشنهاد می کنیم نام جراحانی که به شما پیشنهاد شده را تهیه کنید و با مراجعه حضوری به مطبشان از میزان عملکرد و مهارت آنان و نوع عمل و سلیقه آنان اطلاع یابید؛همچنین برقراری ارتباط با جراح مربوطه و شرکت در جلسات معارفه و تعیین وضعیت بینی نیز می تواند بسیار سودمند باشد.

     • چقدر طول می کشد تا بهبودی کامل پس از عمل بینی گوشتی حاصل شود؟

     به طور کلی میانگین بهبودی کامل پس از عمل جراحی بینی از نوع گوشتی ۲ هفته است. اما این زمان ممکن است برای برخی از افرادی که دارای بد زخمی ارثی هستند و یا میزان ویتامین های بدنشان به دلایل مختلف پایین است کمی بیشتر طول بکشد.

     کلینیک جراحی وی، مجموعه‌ای کامل متشکل از، پرسنل و متخصصین مجرب درکلیه حوزه‌های بینی، گوش، حلق و جراحی زيبايی‌بينی می‌باشد. متخصصین ما با مجهزترین و بروزترین تجهیزات و تکنولوژی دنیا و زیر نظر وزارت بهداشت ایران و اتحادیه اروپا، پاسخگوی شما عزیزان است. برای کسب مشاوره و اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

     • بهترین روش جراحی بینی گوشتی و تکنیک های انجام آن چیست؟
     • بهترین جراحان بینی گوشتی در تهران چه کسانی هستند؟
     • چه کسانی نمی توانند عمل زیبایی بینی گوشتی را انجام دهند؟
     • مشکلاتی که با عمل جراحی بینی گوشتی امکان برطرف شدن آن ها وجود دارد چه مواردی هستند؟
     • انواع روش های جراحی بینی گوشتی چیست؟

     برای مشاوره و دریافت نوبت جراحی بینی با جراحی بینی وی تماس بگیرید.