جراحی بینی وی | شنبه – چهارشنبه : از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب

عمل بینی نیمه فانتزی

جراحی‌های بینی با اهداف مختلف و برای دستیابی به مدل‌های متفاوت انجام می‌شوند؛ گاهی اوقات عمل بینی صرفا برای رفع کجی و انحراف بینی صورت می‌پذیرد. گاهی اوقات نیز عمل جراحی بینی به منظور تغییر کلی فرم ظاهری بینی انجام می‌شود. به‌طورکلی جراحی‌های زیبایی بینی در قالب‌های طبیعی، فانتزی یا نیمه فانتزی صورت می‌گیرد. این روزها در کنار جراحی‌های زیبایی بینی طبیعی و فانتزی، عمل بینی نیمه فانتزی در میان افراد، به‌ویژه خانم‌ها به طور چشمگیری افزایش‌یافته است.

 

عمل بینی نیمه فانتزی

درواقع پزشک جراح با درنظرگرفتن صلاح‌دید بیمار، سلیقه و علاقه او در انتخاب شکل بینی، نوع بینی و همچنین اجزاء صورت فرد، تصمیم می‌گیرد که بینی بیمار باید به چه شکلی عمل شود. در افرادی که متقاضی عمل بینی نیمه فانتزی هستند نیز پزشک جراح با توجه ‌به موارد فوق تصمیم می‌گیرد که آیا بیمار برای عمل بینی نیمه فانتزی گزینه مناسبی است یا خیر. در ادامه این مطلب در مورد عمل بینی نیمه فانتزی و موارد مربوط به آن بیشتر بدانید.

تعریفی از عمل بینی نیمه فانتزی

در این نوع عمل، هدف دست‌یابی به بینی‌ای با ملاک‌های زیبایی امروزی است که تا حدی غیر طبیعی نیز جلوه می‌کند. در این نوع جراحی ضمن حفظ تعادل در سایز بینی با سایر اجزای صورت، اعمالی مانند تیز کردن نوک بینی و شکل دهی آن سمت بالا نیز مدنظر است. درعمل بینی نیمه فانتزی اتفاقی که می‌افتد این است که بینی فرد با در نظرگرفتن اندازه اجزای دیگر صورت کوچک می‌شود. علاوه‌برآن پزشک اقدام به ایجاد قوسی کوچک در قسمت نوک بینی یا پروجکشن آن می‌کند.

درواقع می‌توان گفت در شکل بینی نیمه فانتزی، قوس شدید بینی فانتزی و یا حالت صاف و معمولی بینی‌های طبیعی مشاهده نمی‌شود. بینی نیمه فانتزی حد واسط بینی طبیعی و بینی فانتزی است. در این عمل نوک بینی فرد با لبه بالایی وی زاویه‌ای ۹۰ تا ۱۰۰ درجه می‌سازد. به‌طورکلی این بینی‌ها به بینی‌های سربالا، دارای قوس کم و اندازه کوچک معروف هستند. نکته دیگری که مدنظر است این است که در هرکدام از عمل‌های بینی، فاصله نوک بینی با لب متفاوت خواهد بود. به‌طوری‌که در عمل بینی نیمه فانتزی نوک بینی با لب زاویه ۱۰۰ درجه، در عمل بینی طبیعی نوک بینی با لب زاویه ۹۰ درجه و در عمل بینی فانتزی زاویه ۱۰۵ درجه دارد. اندازه بینی نیمه فانتزی از بینی طبیعی کوچک‌تر است. اما در مقایسه با بینی فانتزی اندازه آن بزرگ‌تر بوده و دارای قوس کمتری است. بینی‌های نیمه فانتزی شکل طبیعی خود را حفظ کرده و مانند بینی‌های فانتزی مصنوعی به نظر نمی‌رسند. قوس این بینی‌ها نیز ملایم بوده و مصنوعی به نظر نمی‌رسد.

تفاوت جراحی بینی نیمه فانتزی با عمل بینی طبیعی

همان‌طور که پیش‌ازاین ذکر شد، بینی‌های طبیعی دارای شکل ظاهری طبیعی و صاف هستند. درواقع پزشک جراح در عمل بینی طبیعی اقدام به رفع ایرادات بینی کرده و کمتر به مبحث زیبایی و فرم دادن به بینی می‌پردازد. در بینی‌های طبیعی شکل معمولی و طبیعی بینی حفظ می‌شود. این بینی‌ها برخلاف بینی‌های فانتزی و نیمه فانتزی، قوس‌دار و سربالا نیستند. به‌طورکلی بینی‌های نیمه فانتزی در مقایسه با بینی‌های طبیعی شکل زیباتر و ظریف‌تری دارند.

تفاوت جراحی بینی نیمه فانتزی با عمل بینی فانتزی

همان‌طور که گفته شد عمل بینی فانتزی نتیجه‌ای ظاهری مصنوعی و غیرطبیعی دارند. در این بینی‌ها شدت قوس بیشتر بوده و نوک بینی بیشتر به سمت بالا است. اما در بینی‌های نیمه فانتزی شدت قوس و سربالا بودن نوک بینی کاهش می‌یابد. به همین دلیل بینی‌های نیمه فانتزی نسبت به بینی‌های فانتزی ظاهری طبیعی‌تر دارند.

چه افرادی مناسب عمل بینی نیمه فانتزی هستند؟

در جراحی زیبایی بینی، پزشک جراح باتوجه‌به شکل استخوان‌ها و غضروف در بینی مشخص می‌کند که چه نوع عمل زیبایی بینی برای بیمار مناسب است. به طور معمول افرادی که دارای بینی استخوانی هستند، گزینه مناسبی به جهت عمل بینی نیمه فانتزی به‌حساب می‌آیند. بینی‌های غضروفی که پوست نازکی دارند، نتیجه مطلوب‌تری از این عمل دریافت می‌کنند.

افرادی که دارای بینی گوشتی هستند به دلیل وجود غضروف ظریف و پوست ضخیم، نتیجه مطلوبی از عمل بینی نیمه فانتزی نمی‌گیرند. این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که عمل بینی نیمه فانتزی پس از به بلوغ رسیدن فرد انجام می‌شود. چرا که پس از بلوغ اجزای صورت به رشد کامل رسیده‌اند.

فردی که تصمیم به انجام عمل بینی نیمه فانتزی دارد، باید از نظر جسمی سالم بوده و درصورتی‌که مشکلاتی چون بیماری قلبی، آلرژی، دیابت، فشارخون یا اختلالات خون، بیماری‌های ریوی یا کلسترول دارد، نیاز است تا با پزشک جراح آن را در میان بگذارد.

انواع روش‌های عمل بینی نیمه فانتزی

عمل بینی ‌نیمه فانتزی با ۲ تکنیک جراحی باز و جراحی بسته انجام می‌شود. درعمل بینی نیمه فانتزی به روش باز‌، با ایجاد برش، تمامی سطوح بینی در دسترس پزشک قرار دارد. جراحی‌های باز بیشتر مناسب بینی‌هایی هستند که نیاز به تغییرات زیادی دارند. در این روش روند بهبود بیمار نیز طولانی‌تر بوده و تورم و کبودی بیشتری در سطح بینی باقی می‌ماند.

اما در عمل بینی نیمه فانتزی به روش بسته، پزشک بدون این که سطح خارجی بینی را برش دهد، با ایجاد برش در قسمت داخلی بینی، اقدام به جراحی می‌کند. افرادی که بینی آنها ایرادات کم و جزئی دارد و نیاز است تا تغییرات محدودی روی بینی آنها اعمال شود، می‌توانند از عمل بینی نیمه فانتزی به روش بسته استفاده کنند.

مطلب پیشنهادی: بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در تهران

موارد قابل‌توجه پیش ‌از انجام عمل بینی نیمه فانتزی

  • قبل از انجام عمل بینی نیمه فانتزی نیاز است تا موارد زیر را مدنظر قرار داده و با رعایت آن به نتیجه دلخواه خود از عمل بینی برسید.
  • از مصرف دخانیات به مدت ۲ هفته قبل‌ از عمل خود خودداری کنید.
  • خوردن انواع غذاهای سنگین و آب زیاد ۱ شب قبل از جراحی زیبایی بینی توصیه نمی‌شود.
  • نیاز است تا پزشک جراح قبل‌ از عمل بینی نیمه فانتزی، نوع بینی و استخوان‌بندی آن را مورد بررسی قرار دهد تا با درنظرگرفتن سلامتی بیمار برای انجام این عمل تصمیم‌گیری شود.
  • قبل از انجام عمل بینی نیمه فانتزی تا ۲ هفته سطح پوست خود، بخصوص نواحی بینی را از نور مستقیم خورشید حفظ کنید و در صورت لزوم از کرم ضدآفتاب استفاده نمایید.
  • بهتر است که در روز جراحی از هیچ‌گونه مواد آرایشی و بهداشتی استفاده نکنید.
  • قبل‌ از عمل بینی نیمه فانتزی به مدت ۲ هفته داروهای ضدالتهابی و غیراستروئیدی مثل ایبوپروفن، آسپرین و … مصرف نکنید.

کلینیک دکتر آرزو خوانساری نیا، مجموعه‌ای کامل متشکل از، پرسنل و متخصصین مجرب درکلیه حوزه‌های بینی، گوش، حلق و جراحی زيبايی‌بينی می باشد. متخصصین ما با مجهزترین و بروزترین تجهیزات و تکنولوژی دنیا و زیر نظر وزارت بهداشت ایران و اتحادیه اروپا، پاسخگوی شما عزیزان است. برای کسب مشاوره و اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

عمل بینی نیمه فانتزی

  • عمل بینی نیمه فانتزی چیست؟
  • تفاوت جراحی بینی نیمه فانتزی با عمل بینی فانتزی چیست؟
  • چه افرادی مناسب عمل بینی نیمه فانتزی هستند؟

 

برای مشاوره و دریافت نوبت جراحی بینی با جراحی بینی وی تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب

روش جراحی بینی باز

عمل‌های جراحی بینی با اهداف متفاوت درمانی و زیبایی برای افراد انجام می‌شوند. امروزه افراد زیادی با هدف کوچک‌کردن بینی، اصلاح وضعیت استخوان بینی، ایجاد

ادامه مطلب »
عمل بینی

عمل بینی چیست؟

افرادی که از شکل ظاهری بینی خود ناراضی هستند یا تنفس برای آن‌ها دشوار است، حتماً بارها به فکر عمل بینی افتاده‌اند. در حالت کلی

ادامه مطلب »