جراحی بینی وی | شنبه – چهارشنبه : از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب

جراحی بینی ترمیمی

 

در جراحی بینی کج، ابتدا باید عوامل ایجاد مشکل و به خصوص مشکلات تنفسی بررسی شوند. به طور کلی دو نوع بینی کج داریم. در نوع اول، مشکل ناشی از عواملی چون شکننده و یا پیچیده بودن چارچوب غضروف و استخوان بینی است که در اثر تومور، شکستگی بینی، جراحی پیشین بینی، وجود نواقص مادرزادی و عفونت‌های جدی به‌وجود آمده است.

علت دوم کج بودن بینی، سپتوم بینی کج، به معنای وجود مشکل در دیواره جدا کننده دو سوراخ بینی است و دیواره به یک سمت متمایل است.  این موضوع، علاوه بر ایجاد ظاهر نامناسب، سبب دشواری تنفس و خون دماغ شدن نیز می‌گردد.

بینی کج، در صورت تشخیص پزشک متخصص و نیاز به جراحی، با دو شیوه‌ی رینوپلاستی یا سپتوپلاستی درمان می‌شود:

در شیوه‌ی رینوپلاستی، ضمن درمان مشکلات عملکردی بینی کج، بیشتر بر روی جنبه‌ی زیبایی ظاهری بینی متمرکز است. در پی این روند جراحی، انحراف بینی شما به‌طور کامل درمان خواهد شد؛ و علاوه بر اینکه نقایص تنفسی و مشکلات مربوط به انحراف بینی‌تان حل می‌شود، عیوب ظاهری آن نیز رفع شده و از نظر زیبایی نیز بهبود خواهد یافت.

شیوه‌ی سپتوپلاستی با شکل‌دهی مجدد دیواره‌های درونی بینی در مجاری عبوری جریان هوا، بینی کج را صاف خواهد کرد و مشکلات ناشی از نیز برطرف خواهند شد، بدون اینکه تغییر خاصی در شکل بیرونی بینی صورت گیرد. چنان‌چه علت انحراف بینی، سپتوم کج بوده باشد، پزشک، سپتوپلاستی را تجویز خواهد کرد.

جهت دریافت مشاوره شماره خود را یادداشت کنید، با شما تماس خواهیم گرفت.